Üliõpilaste meistrivõistlused  Üliõpilaste suvemängud  Universiaadid
Üliõpilaste XX Suvemängud
Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS / Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS
EASL » Uudised Prindi

Selgusid meistrid sisekergejõustikus (0)

Tartus selgitati Eesti kõrgkoolide ja kutsekoolide meistrid sisekergejõustikus. Kohal oli ka hulganisti gümnaasiumiõpilasi, kes näitasid nii mitmelgi alal paremaid tulemusi kui tudengid. Kaks kuldmedalit võitsid Marite Ennuste (Eesti Lennuakadeemia) ja Tanel Visnap (Tartu Ülikool). Marite võidutulemus kõrgushüppes oli 1.66 ja kuulitõukes 12.26. Tanel Visnap oli võidukas kaugushüppes, kus talle tõi võidu viimasel katsel hüpatud 6.91 ja millega ta edestas ühe sentimeetriga teiseks tulnud Kaspar Arusalut (Eesti Maaülikool). 60m jooksus andis talle võidu aeg 7,08, millega edestas 9 sajandikuga Audentese Gümnaasiumi õpilast Taavi Eistret, kes sai teise hõbemedali sai kõrgushüppes hüpates täpselt kaks meetrit. Võitis kõrgushüppe Kristjan Tafenau (Tallinna Tööstushariduskeskus) tagajärjega 2.06. Naiste kolmikhüppe võitis Annabel Luuk (Tartu Ülikool) tulemusega 12.49. Naiste 60m jooksu võitis Anna-Liisa Saks ajaga 7,89 edestades kahe sajandikuga eeljooksude kiireimat Kristin Sauat (mõlemad Tartu Ülikool). Koolidest oli edukaim ülekaalukalt Tartu Ülikool 17 medaliga (8 kulda, 3 hõbedat ja 6 pronksi) teine oli medalite arvestuses Sisekaitseakadeemia 8 medaliga (2+3+3). 3 medalit võitsid Tallinna Ülikool ja Rakvere Ametikool. Gümnaasiumide sportlastest jõudsid kolme parema hulka kahel korral Audentese, Hiiumaa Gümnaasiumi ja Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpilased. Kokku jõudsid kolme parema hulka 23 kooli sportlased. Ees ootavad meistrivõistlused males, sulgpallis ja jõutõstmises ning maikuus toimuvad XXXV SELL Mängud Kaunases.