Üliõpilaste jõutõstmise meistrivõistlused Tartus: Maailmameistrivõistluste katsevõistlus tõi kokku 57 sportlast.

Täna peeti Tartus üliõpilaste jõutõstmise meistrivõistlused, mis on suvel toimuva üliõpilaste jõutõstmise maailmameistrivõistluste katsevõistluseks. Üritusel osales hulgaliselt sportlasi, kokku 57 tükki, kes võistlesid nii meeste kui ka naiste kategooriates. Lisaks üliõpilastele selgitati ka parimad Tartumaa koolinoorte ja juunioride arvestuses.

Tartu Ülikooli spordihoones toimunud võistlusel demonstreerisid üliõpilased oma tugevust, osavust ja pühendumust jõutõstmisele. Võistluspäev oli täidetud põnevate hetkedega ning pakkus silmailu kõigile spordisõpradele.

Kõrgkoolide arvestuses võistles kokku 11 erinevat kõrgkooli. Kõrgkoolide meistritiitli suutis võita väga napilt (+0,56 punkti) TalTechi ees Tartu Ülikool, kellel oli ka võistlustules kõige rohkem sportlaseid.

Kõrgkoolide esikolmik:

  1. Tartu Ülikool I (Henrik Högström, Siim Kalmus, Rande Kirmi) 252,81 punkti
  2. TalTech I (Renee Maripuu, Mattias Allpere, Tarvo Heinroos) 252,25 punkti
  3. Eesti Maaülikool (Erik Reimaa, Andres Olt, Kristjan Hordo) 222,75 punkti

Meeste ja naiste absoluutarvestuses käis samuti üsna tihe rebimine. Naiste absoluutvõitjaks tuli Evelyn-Tiare Kaljurand (Tallinna Majanduskool), kelle lõpptulemuseks jäi kuni 69 kg kaaluklassis 330 kg. Meeste arvestuses domineeris Leho Pent (Sisekaitseakadeemia), kes sai absoluutkarika kätte lõpptulemusega 680 kg (kuni 93 kg).

Meeste absoluutarvestuse esikolmik:

  1. Leho Pent (Sisekaitseakadeemia) 90,13 punkti – 680 kg
  2. Henrik Högström (Tartu Ülikool) 86,41 punkti – 660 kg
  3. Renee Maripuu (TalTech) 86,03 punkti – 582,5 kg

Naiste absoluutarvestuse esikolmik:

  1. Evelyn-Tiare Kaljurand (Tallinna Majanduskool) 68,48 punkti – 330 kg
  2. Indra Aru (Tartu Tervishoiu Kõrgkool) 67,23 punkti – 315 kg
  3. Alicia Jemets (Kõrgem Kunstikool Pallas) 65,88 punkti – 330 kg

Kõik võistluse tulemused on leitavad SIIN.

Üliõpilaste jõutõstmise meistrivõistlused Tartus olid edukad mitmel tasandil. Lisaks võistluse põnevale kulgemisele ja kõrgele osavõtjate arvule sujusid ka ürituse korralduslikud aspektid laitmatult. Need meistrivõistlused mitte ainult ei esindanud jõutõstmise kui spordiala kasvavat populaarsust, vaid pakkusid ka väärtuslikku kogemust kõigile osalejatele enne suvel toimuvaid üliõpilaste jõutõstmise maailmameistrivõistlusi. Üliõpilaste maailmameistrivõistlused jõutõstmises toimuvad 23.-27. juulil Tartus, kuhu on oodata üle 300 võistleja enam kui 20-st riigist. MMi ametlik kodulehekülg on: https://powerlifting2024.fisu-events.com/.