Jooksu meistrivõistlused tõid kokku rohkelt osalejaid ja tugeva konkurentsi.

Tartu Ülikooli Kevadjooks toimus säravas kevadilmastikus 10. aprillil ning kogus osalejaid üle Eesti. Kokku võttis jooksust osa 361 innukat jooksusõpra, luues elava ja energiarikka atmosfääri.

Sarnaselt eelmisele aastale, toimus ka selle aasta Kevadjooksul üliõpilaste meistrivõistlused, mis tõid välja spordi ja võistluspinge parimad küljed. Üliõpilaste meistrivõistlustel osales kokku 157 tudengit erinevatest kõrgkoolidest. Võistlusele panid oma parimad jõupingutused mängu seitse kõrgkooli: Tartu Ülikool, Eesti Lennuakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia, Eesti Maaülikool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

Meeste arvestuses läks üliõpilaste meistritiitel Tallinna Tehnikaülikooli, mille viis koju Johannes Laur võiduajaga 15:39. Talle järgnes Oliver Annus (Tartu Ülikool) +7 sek ning pronksmedal läks Sisekaitseakadeemiasse, mille Kalev Hõlpus võitis ajaga 16:12.

Naiste arvestuses oli kogu jooksu vältel kindel liider Tuuli Tomingas (Tartu Tervishoiu Kõrgkool), kes hoidis konkurentidega ligi 20-sekundilist edu, võites lõpuks ajaga 18:11. Hõbemedal läks taaskord Tartu Ülikooli, kui 3-sekundilise eduga, ajaga 20:02 edestas Carmen Rääk Tallinna Ülikooli tudengit Stella Sohvi Altmetsa, kes pidi leppima pronksmedaliga ajaga 20:05.

Foto: Tarmo Haud

Osalejate mitmekesisus ja võistluspinge tegid sellest sündmusest tõeliselt meeldejääva kogemuse. Tartu Ülikooli Kevadjooks jätkab traditsiooni koguda kokku spordisõpru üle riigi ning edendada tervislikku eluviisi ja aktiivset liikumist.

Kõik tulemused on leitavad SIIN. Üliõpilaste tulemused on nähtavad siin – mehed, naised.