Eesti Akadeemiline Spordiliit


Tõsisemad individuaalalad SELLi mängudel (0)

Lisaks pallimängudele võisteldakse SELLi mängudel natuke tõsisematel spordialadel, milleks on judo, maadlus ja jõutõstmine.

Judo on 1880-ndatel loodud Jaapani päritolu heidetele ja kinnihoidmisele keskenduv võitluskunst ning võitlusspordiala, sealhulgas olümpiaala. Judos on kokku võistlema serinevates kaalukategooriates 44 mees-ja 14 naissportlast. Eelmisel aastal SELLi mängudel parim eestlane oma kaalukategoorias, 5. koha saavutanud Taavi Bekker Sisekaitseakadeemiast on ka sel korral võistlustules. Lisaks esindab Eestlasi ainuke naine Caris Helena Kaup Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, kes on 14kordne Eesti meister erinevates vanuseklassides.

Judole saab kaasa elada A le Coq spordihoones laupäeval 19.05 kell 9.00-17.00

Maadlus on üks maailma vanimaid spordialasid, kus toimub kahevõitlus ilma abivahenditeta ning kes puudutab maad esimesena kahe õlaga loetakse kaotanuks. SELLi mängudel võisteldakse nii USA-s loodud vabamaadluses kui ka Kreeka-Rooma maadluses. Maadlusest võtab osa erinevates kaalukategooriates kokku 42 meest ja 4 naist.Eestlastest sel korral tasuks ära mainida Magnus Piirits Tartu Ülikoolist ja naistest Anette Traks Tartu Ülikoolist, kes on kahe EMV kulla omanik.

Maadlusele saab kaasa tulla elama Tartu Ülikooli spordihoonesse laupäeval 19.05 algusega kell 10.00 kus võistlevad Kreeka-Rooma maadlejad ja naismaadlejad. Pühapäeval 20.05 algusega kell 10.00 hakkavad võistlema vabamaadlejad.

Jõutõstmine on spordiala, mis koosneb kolmest alast, milleks on lamades surumine, kükkimine ja jõutõmme. Võistlejate paremusjärjestus kehakaaluklassides selgitatakse väljakogusumma alusel, mis saadakse kolme ala parima tulemuse liitmisel. Jõutõstmisel teevad kaasa mitmed hästi esinenud sportlased nii Eestist kui mujalt, kokku võtab osa 41 mees-ja 17 naissportlast.

Jõutõstmist on võimaliknäha samuti Tartu Ülikooli spordihoones laupäeval 19.05. Kell 10.00 alustvad naised,orienteeruvalt 13.30 meeste kergekaal ja 17.00 meeste raskekaal.

(Pildid SELL Mängudelt 2017)

Siim Hovintalo