Eesti Akadeemiline Spordiliit


Ylipall 2017 raames selgusid sportlikuim ja aktiivseim kõrgkool (0)

Möödunud laupäeval, 18. novembril toimus Pärnu spordihoones #ylisport arvestuse avaüritus Ylipall 2017, kus osales kokku üle 350 tudengi 14. erinevast kõrgkoolist. Ylipalli programmis oli kokku 6 spordiala, millede raames peeti nii sportlikuima kui ka aktiivseima kõrgkooli üldarvestust. 

Ylipallile oli osalejaid tuli tervitama TÜ Pärnu Kolleži direktor Henn Vallimäe ning ürituse avas Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Föderatsiooni (FISU) heatahtesaadik Gerd Kanter, oma tervituses juhtis tähelepanu nii üliõpilasspordi tähtususele kui ka topeltkarjäärile. Oluline on ära märkida, et olümpiamängude medalistid Gerd Kanter ja Allar Raja osalesid mõlemad ka Ylipall 3x3 korvpalliturniiril.

Traditsioonilisest TudengiPalli aladest oli Ylipallil kavas nii pimevõrkpall (18 võistkonda), naiste rahvastepall  (9 võistkonda) kui ka kõrgkoolidevahelised teatevõistlused (24 võistkonda) ning uute aladena olid kavas pehmo-jalgpall (11 võistkonda), 3x3 korvpall (16 võistkonda) ja korvpallivabavisked (M ja N).
Ylipalli kõige sportlikuma kõrgkooli tiitel läks Tallinna Tehnikaülikoolile, kes koos Eesti Maaülikooliga mõlemad kogusid võrdselt punkte (38,5), kuid omades rohkem medalikohtasid sai kokkuvõttes tiitli selleks aastaks enda nimele. Kolmandale kohale tuli üldarvestuses Tartu Tervisehoiu Kõrgkool. #Ylisport aktiivsuskarikas rändas aga kuni Üliõpilaste III Talimängudeni Tartu Ülikoolile, kes edestas ligi 20 punktiga Tartu Tervisehoiu Kõrgkooli ja juba 30 punktiga Tallinna Tehnikakõrgkooli.

Kõik tulemused on leitavad #Ylisport ametlikult kodulehelt ylisport.ee
 Vaata kõiki Ylipalli meeleolukaid pilte SIITKohtumiseni Käärikul, 26.-28. jaanuaril 2018, Üliõpilaste III Talimängudel!

Ylisport meeskond