Sisesõudmises võidutses maailmameister Doris Meinbek ja Tartu Ülikool.

Sisesõudmise üliõpilaste meistrivõistlused viidi läbi 02. märtsil Tartu Ülikooli spordihoones. Kavas oli individuaalarvestuses 1000m sõit ning teatevõistlus 4 x 500m. Kokku osales 12 sportlast neljast kõrgkoolist (TalTech, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool ja Sisekaitseakadeemia).

Teatevõistlusel osales kaks võistkonda – Tartu Ülikool ning Sisekaitseakadeemia. Tugevat algust näidanud Sisekaitseakadeemia suutis sõidu esimesed 1000m konkurentsis püsida, aga seejärel hakkas jõud raugema ning Tartu Ülikooli sõudjad võtsid tugeva kogemuse pealt teatevõistluste kuldmedalid ajaga 6:19.7, Sisekaitseakadeemia kaotas neile 29,3 sekundit.

Naiste individuaalsõidus ei suutnud Liisa-Marie Lääne (TLÜ) ega Julija Varšavsjaka (SKA) vastu saada mitmekordsele maailmameistrile Doris Meinbekile (TÜ). Kuigi Julija ja Doris sõitsid enamuse sõidust sarnases tempos, siis lõppes sõit siiski maailmameistri viiesekundilise eduga. Lõplik paremusjärjestus:

  1. Doris Meinbek – 3:24,1 (Tartu Ülikool)
  2. Julija Varšavskaja – 3:29,7 (Sisekaitseakadeemia)
  3. Liisa-Marie Lääne – 3:39,0 (Tallinna Ülikool)

Meeste individuaalarvestuse I sõidus võistlesid omavahel Leo Muiste (TalTech) ning Kaarel Kiiver (TalTech). Sõit kulges ühtlases tempos, kus liidrikohta hoidis stabiilselt Muiste ning lõpetas ajaga 2:54,3. Kiivri kaotus Muistele +5,6 sekundit. Meeste II sõidus võistlesid Hugo Mengel (TalTech), Margus Kodasma (Tartu Ülikool) ja Martin Rahuoja (Tartu Ülikool). Sõidu algusest peale hoidis liidrikohta Margus Kodasma, kes tuli ka üldvõitjaks. Meeste lõplik paremusjärjestus:

  1. Margus Kodasma – 2:53,1 (Tartu Ülikool)
  2. Leo Muiste – 2:54,3 (TalTech)
  3. Hugo Mengel – 2:54,7 (TalTech)
  4. Kaarel Kiiver – 2:59,9 (TalTech)
  5. Martin Rahuoja – 3:03,8 (Tartu Ülikool)

Kõik tulemused on leitavad SIIN. Palju õnne võitjatele! Järgmised meistrivõistlused toimuvad juba 08. märtsil sisekergejõustikus.