SELL mängud 2022, Riia

Möödunud nädalavahetusel 20.-22.05 toimusid Riias SELL mängud. Soome, Eesti, Läti ja Leedu korraldatavatest mängudest möödus juba 99 aastat.

Sellel korral oli võistlustules ligi sadakond eestlast ning medaleid toodi nii kergejõustikust, judost, orienteerumisest, jõutõstmisest, ujumisest, lauatennisest kui ka võrkpallist. Tulemused on leitavad SELL mängude koduleheküljel: https://www.sellgames2022.com/results

Enamus spordialad leidsid aset Riia Olümpiakeskuses, kus peeti nii jalgpalli, korvpalli, võrkpalli, saalihoki kui ka jõutõstmise võistlusi. Kompleks oli suur ja sinna mahtus ka sportlaste toitlustamise keskus. Lisaks sellele peeti erinevates keskustes võistlusi nii judos, lauatennises, ujumises, kergejõustikus ja ka orienteerumises. Kõige kaugemal asuski Ogre kergejõustiku staadion.

Lisaks sportlastele võtsid võistlustest osa ka Soome üliõpilasspordiliit, Leedu üliõpilasspordiliit ja ka Eesti Akadeemiline Spordiliit. Tutvuti erinevate võistluskeskustega ja elati palju ka sportlastele kaasa. Lisaks erinevate alade külastamisele toimub SELL mängude raames ka SELL koosolek korraldaja riikidele. Sellel korral osalesid koosolekul ka FISU ja EUSA esindajad. Arutati võistlustega seonduvat, võistluste programmi ja räägiti tulevikust.

Peale lõputseremooniat toimus ka traditsiooniline liputseremoonia, kus Läti kolleegid andsid teatepulga üle Eesti Akadeemilisele Spordiliidule, korraldamaks SELL mänge 2023. Sellel aastal möödub SELL mängude algusest juba 100 aastat ja hea meel on teatada, et selline tähtis juubel toob võistlused taaskord Tartusse.

SELL mängud 2023 toimuvad 19.-21.05.2023, Tartus!