EASL aastapäevaturniiri võitis Sisekaitseakadeemia

Pärast pandeemiast tingitud enam kui kaheaastast pausi peeti taas EASL aastapäevaturniir kõrgkoolide õppejõududele ja töötajatele. Taas näitas oma head organiseeritust ja võidutahet Sisekaitseakadeemia eesotsas spordijuhi Epp Jalakasega, kes saavutas ülekaalukalt üldarvestuses ülekaaluka esikoha ja võitjakarika. Ülejäänud kohtade pärast aga käis väga pingeline heitlus. Kokkuvõttes sai napi edumaaga teise koha Eesti Maaülikool. Seekord pidi kolmanda kohaga leppima Tallinna Tehnikaülikool. Sama pingelises heitluses neljandale kohale edestas Tallinna Ülikool napilt koduseinte toetusel võistelnud Tartu Ülikool. Tallinna Linnavalitsus pidi seekord leppima kuuenda kohaga.

Sisekaitseakadeemia oli parim küll vaid sisesõudmises ja korvpalli vabavisetes, kuid kõigil teistel aladel mahtus ta esikolmikusse.

Naiste võrkpallis sai võidu Eesti Maaülikool alistades alagrupis kõik vastased kindlalt 2:0. Finaalmäng Tallinna Tehnikaülikooli naiskonnaga oli aga tasavägine – esimene geim kaotati 12:15, teine geim võideti küll kindlalt 15:7, kuid kolmandas geimis tuli võit alles seisul 15:13. Meeste võrkpalliturniiri võitis Tallinna Ülikool, kes finaalis alistas 2: 1 (15:10,12:15,15:4) Sisekaitseakadeemia. Kolmanda koha kohtumises oli Tallinna Tehnikaülikool 2:0 (15:8,15:8) parem Eesti Maaülikoolist.

Meeste korvpallis sai esikohakarika enda valdusse Tallinna Linnavalitsuse meeskond, kes alistas kõik vastased. Surnud ringiga tuli teiseks Tallinna Tehnikaülikool, kes oli omavahelises mängus parem Tartu Ülikoolist.

Sisesõudmises edestas meeste arvestuses nooremaid konkurente Aivar Jürgenson (Tallinna Ülikool), kes sai meeste absoluutarvestuses parima aja finaalis 1.23 edestades eelsõitude kiiremat Tõnis Peili (Sisekaitseakadeemia) 1,2 sekundiga. Kolmas oli Siim Lomp (Tallinna Tehnikaülikool) ajaga 1.26,0. Aivar Jürgenson oli loomulikult parim ka veteranide (45 aastat ja vanemad) hulgas, talle järgnesid selles arvestuses Allar Padari (EMÜ) ja Mati Mätlik (SKA).

Naiste sisesõudmises oli parim Angela Sööt (SKA) Anna Sooniste (TalTech) ja Meril Klaosi (SKA) ees. Veteranide hulgas oli parim Epp Jalaks (SKA).

Meeste korvpalli vabavisked võitis 27 tabamusega Lauri Mets (EMÜ). Teist kohta jäid jagama 24 tabamusega Toomas Kandimaa (TÜ), Tõnis Peil (SKA) ja Vjatšeslav Botškarjov (Tallinna LV). Naiste hulgas said kaksikvõidu Sisekaitseakadeemia töötajad. Parim oli 15 tabamusega Liis Käärmer, kes edestas kahe tabamusega teiseks tulnud Angela Sööti. Kolmandat kohta jagasid üheksa tabamusega Epp Jalakas (SKA) ja Kristi Männamets (EMÜ).

Lauatennises olid meestest kolm parimat Madis Koit (TalTech), Aarne Põder (EMÜ) ja Vjatšeslav Botškarjov (Tallinna LV). Naistest sai kindla esikoha Reelica Hanson Tartu Ülikoolist, kes finaalis alistas Sirli Roosve (TalTech) 4:0). Kolmas oli Merle Pajus, kes pronksimatsis oli 3:1 parem Meril Klaosist (TLÜ).

Males valitsesid ikka need, kes reitingus koormatel kohtadel. Esikoha sai Siim Kanep (TÜ) 5,5 punktiga, kes edestas Igor Krupenskit 0,5 (TalTech) ja Nikolai Kunitsõnit (TLÜ) ühe punktiga. Parim naine oli Margit Simenson (TÜ), kes koos Erik Terkiga (TLÜ) jagas üldarvestuses 5.-6. kohta.

Järgmine EASL aastapäevaturniir on planeeritud juba 13. jaanuarile 2023.