Selgusid üliõpilasmeistrid lamades surumises ja korvpallis.

04. novembril toimusid Tartu Ülikooli Spordihoones üliõpilaste meistrivõistlused lamades surumises ja korvpallis.

Korvpalli meistrivõistlustel osales 5 tiimi arvestuses 5 meeskonda ning kokku oli osalejaid 44. Esindatud olid: Sisekaitseakadeemia, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Estonian Business School ja TalTech. Turniirisüsteemis mängisid kõik osalejad kõigiga läbi ning selle tulemusena selgus ka lõplik paremusjärjestus. Hea hooga sai alguses minema TalTech, kellel õnnestus võita kõik mängud, kuni viimaseni. Sarnaselt TalTechile õnnestus ka Tartu Ülikoolil alustada turniiri samasuguse eduga.

Eelmise aasta meister Estonian Business School oli sel aastal välja pannud meeskonna, mis koosnes suurel hulgal välistudengitest. Pikkade mängijate puudus sai EBS-ile saatuslikuks ning neil õnnestus võita ainult üks mäng – Sisekaitseakadeemia vastu. Sisekaitseakadeemial, hoolimata kõige pikemast pingist, ei õnnestunud võita ühtegi kohtumist. SKA pakkus hiljem võitjana väljunud Tartu Ülikoolile väga hea lahingu, aga pidi siiski tunnistama Tartu paremust 33:28. Finaal kulmineerus Tartu Ülikooli ning TalTechi omavahelise mõõduvõtuga. Mängu alguses suutis Tartu juhtima minna ning hoida stabiilselt vähemalt viiepunktilist edu. Poolajal TalTech sai mõtteid koguda ning võeti Tartule järgi. Mäng kulges lõpuni punkt-punktis ning normaalaeg lõppes viigiseisul 38:38, millele järgnes kaheminutiline lisaaeg. Pinget oli kogu lisaaja vältel, aga lõpuks suutis Tartu Ülikool kodupubliku toetusega võtta võidu TalTechi üle skooriga 43:39 ning tänavusteks üliõpilasmeistriteks krooniti Tartu Ülikooli meeskond. Tallinna Ülikool, kes tunnistas ainult TalTechi ja Tartu Ülikooli paremust, jäi sarnaselt eelmisele aastale ka seekord pronksmedalile.

Lõplik paremusjärjestus:

 1. Tartu Ülikool
 2. TalTech
 3. Tallinna Ülikool
 4. Estonian Business School
 5. Sisekaitseakadeemia
Turniiri esikolmik

Mängude tulemused on leitavad SIIN.

Lamades surumise meistrivõistluste raames selgitati välja parimad nii Tartumaa koolinoorte, juuniorite ja üliõpilaste arvestuses. Kokku oli osalejaid 42, kellest 28 võistlesid üliõpilaste arvestuses. Esindatud oli 8 kooli: Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Tartu Rakenduslik Kolledž, Estonian Business School, Tartu Ülikool, Sisekaitseakadeemia, TalTech, Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool. Võisteldi kokku kaheksas kategoorias, eraldi meeste ja naiste arvestuses. Naiste arvestuse kategooriad olid: kuni 63 kg, kuni 69 kg, üle 69 kg. Meeste arvestuses: kuni 74 kg, kuni 83 kg, kuni 93 kg, kuni 105 kg, üle 105 kg. Selgitati välja ka naiste ning meeste arvestuse absoluutvõitjad ja parim kõrgkool.

Naiste absoluutvõitjaks kuulutati Karmen Kaljula (TLÜ), kes tegi korraliku võistluspäeva sooritades puhtalt kõik katsed ning surudes viimasel katsel 100 kg. Meeste arvestuses tuli üldvõitjaks Chris Matsiselts (TÜ), kes edestas konkurente oma kaaluklassis pika puuga. Viimane katse kangil raskusega 182,5 kg küll ebaõnnestus, aga kirja läinud teise katse tulemus 177,5 kg edestas teisele kohale jäänud Karl Martin Raidi (TalTech) 30 kilogrammiga.

Kõrgkoolide arvestuses oli lõplik pingerida üsna tihe ja põnev. Üldvõitjaks tuli 203,07 punktiga Tartu Ülikool, kes edestas teiseks jäänud Sisekaitseakadeemiat 4,81 punktiga ning kolmandaks jäänud Tallinna Ülikooli 8,65 punktiga.

Lõplik kõrgkoolide paremusjärestus:

 1. Tartu Ülikool (Chris Matsiselts, Henrik Högstrom, Silvia Kirillov)
 2. Sisekaitseakadeemia (Remys-Bert Ville, Richard Linask, Julija Varšavskaja)
 3. Tallinna Ülikool (Karmen Kaljula, Anna Karolin, Pauli Nathan Jürgens)
 4. Tartu Ülikool 2 (Mark Kihu, Robin Haidla, Paula Põldoja)
 5. TalTech (Renee Maripuu, Karl Martin Raid, Anna-Liisa Mikkor)
 6. Sisekaitseakadeemia 2 (Kevin Otsus, Karen-Cristle Salupõld, Violeta Pohlasalu)
 7. Tartu Tervishoiu Kõrgkool (Kristiina Ernits, Indra Aru)
 8. TalTech 2 (Markus Kriiskütt, Stefan Lokuta)
 9. Eesti Maaülikool (Andres Olt)
 10. Estonian Business School (Paul Saks)

Tartu Ülikooli esindusvõistkond

Kõik tulemused kaalukategooriate kaupa on leitavad SIIN.