Kääriku Kärajad: Liikumisharrastuse aastakonverents toob Käärikule kokku liikumisharrastuse eestvedajad üle Eesti.

2.-3. novembrini toimub Kääriku Spordikeskuses liikumisharrastuse aastakonverents „Kääriku Kärajad: Terve Eesti eest!“. Konverents keskendub vähese liikumisega seotud probleemidele lahenduste otsimisele. Eesti Akadeemilist Spordiliitu esindavad konverentsil arendusjuht Marek Doronin ning peasekretäri kohusetäitja Karl Tereping.

Konverentsi programmi kuuluvad mitmed nimekad esinejad ja ei puudu ka paneeldiskussioonid liikumise teemadel. Täpne programm ning otseülekanne on leitavad SIIN.

Konverentsi ettekanded ja arutelud keskenduvad sellistele teemadele nagu näiteks liikumisaktiivsuse toetamine haridusasutustes, terviseedendamine ja haiguste ennetamine liikumise kaudu, puuetega inimeste liikumisharrastuse toetamine, ruumiloome liikuvuse soodustamiseks ja valdkondadeülene tegevuskava liikumispöörde saavutamiseks.

Konverentsil osalejad on peamiselt Eesti spordiühenduste esindajad maakondade kui ka riigi tasandil.

Liikumiskonverentsile kohaselt ei puudu programmist ka aktiivne ühistegevus. Valida on mitmete erinevate liikumisvõimaluste vahel: ringtreening, korvpall, sulgpall, jooks, taliujumine.

Konverentsi korraldab Liikumisharrastuse kompetentsikeskus.