Selgusid 2019. aasta parimad üliõpilassportlased

Oma viimasel selle aasta koosolekul tegi Eesti Akadeemilise Spordiliidu juhatus kokkuvõtted üliõpilasspordi aastast ja valis aasta parimad üliõpilassportlased. Eestisse toodi koju kaks medalit Napoli suveuniversiaadilt, kolm medalit Euroopa meistrivõistlustelt, kuus medalit üliõpilaste maailmakarikavõistlustelt ja 12 medalit SELL Mängudelt.

Universiaadil võitis kuldmedali meie plokkvibu segavõistkond Robin ja Lisell Jäätmaa. Esimene oli veel gümnasist, Lisell omandas haridust Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. See oli meie vibulaskjate esimene medal universiaadidelt. Pronksmedali võitis iluvõimlemise palliharjutuses väga tugevas konkurentsis Viktoria Bogdanova, kellele oli Napoli universiaad juba neljas ning lõpuks tuli ka medal. Viktoria tunnistatigi selle aasta parimaks naisüliõpilassportlaseks.

Euroopa meistrivõistlustel esinesid edukalt meie sõudjad. Võideti kaks kuldmedalit ja üks pronksmedal. Meeste kahesel võitsid Kermo Randmäe- Ander Koppel (TalTech). Naistest võidutsesid kümne paadi konkurentsis Sisekaitseakadeemia tudengid Liisu Mitt-Kärolyn Mäesaar. Nemad tunnistati ka selle aasta parimaks võistkonnaks.

Maailmakarikavõistlustel jõutõstmises, mis peeti Tartus olid meie edukamad Helena Veelmaa (SKA), kes oli kokkuvõttes ja kükkis kolmas. Tema võitis lisaks kuldmedali ka SELL Mängudel.  Meestest võitis Siim Salin (TalTech) kolm hõbemedalit ja ühe pronksi. Hõbemedali tuli kokkuvõttes, kükis ja jõutõmbes, ronks lamades surumises. Siim Salin valiti ka parimaks üliõpilassportlaseks.

SELL Mängudel võitsid kuldmedali lisaks Helena Veelmaale ka Liis Roose (TÜ), Kelly Nevolihhina (SKA, 2 kuldmedalit) kergejõustikus ja Caris Helena Kaup ( Tartu THKK) judos.

Parimatele antakse autasud üle 10. jaanuaril 2020. Tartus toimuval EASL turniiril. Loodame, et ka eeloleval aastal võidavad Eesti üliõpilassportlased medaleid nii üliõpilaste maailmameistrivõistlustelt, EUSA Mängudelt ja SELL Mängudelt.

Eesti Üliõpilaste Meistrivõistluste 2019-2020 hooajal on esimese poolaastaga peetud 8 võistlust, kus kaasa on löönud 13 erinevat Eesti kõrgkooli. Medaliedetabelit juhib hetkel kindlalt 20-ne medaliga Tartu Ülikool (7 kulda, 9 hõbedat ja 4 pronksi), teisel kohal on väga napi edumaaga Sisekaitseakadeemia (10 medalit: 4 kulda, 2 hõbedat, 4 pronksi) Tallinna Tehnikaülikooli (9 medalit: 4 kulda, 5 pronksi) ees. Tabeliseis

2019-2020 hooaja sportlikuma kõrgkooli arvestust juhib 198 punktiga Tartu Ülikool, Sisekaitseakadeemia on 129 punktiga teine ja Tallinna Tehnikaülikool 84 punktiga kolmas. Täpsema tabeliseisu leiad siit. Järgmisel poolaastal on kavas veel 7 erinevat meistrivõistlust (vaata kalendrit siit), seega igal kooli on võimalus oma kohta veel parandada.

Ylisport hooaeg sai alguse juba 16. novembril kui Pärnus Spordihoones toimus YliPall 2019. Sealt viis esikoha koju Tallinna Tehnikaülikool (39,25 punkti), jättes õige napilt teiseks Tallinna Tehnikakõrgkooli (39 punkti), kolmanda koha saavutas Sisekaitseakadeemia 36,25 punktiga. YliPall 2019 tulemused.
Ylisport aktiivsuskarika sai enda kätte, vähemalt Talimängudeni, korraliku ülekaaluga Sisekaitseakadeemia (117 osaluskorda), jättes teiseks Tartu Ülikooli (97 osaluskorda). Kolmanda koha saavutas õige napilt Tartu Tervishoiu Kõrgkool (60) Tallinna Tehnikaülikooli (59) ees. Ylisport aktiivsuskarika eest saavad Eesti kõrgkoolid võidelda juba 24.-26. jaanuaril 2020, kui Käärikul toimuvad järjekordsed Üliõpilaste Talimängud.