Nädalavahetusel peeti Talijalgpalli finaalturniir

4. novembril algasid üliõpilaste meistrivõistlused talijalgpallis. Turniiril osales 10 võistkonda.

Tallinna alagrupis osalesid Tallinna Ülikool (TLÜ), Sisekaitseakadeemia (SKA), Tallinna Tehnikaülikool (TalTech), Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) ning Estonian Business School (EBS). Kindla liidrina lõpetas alagrupi turniiri Tallinna Ülikool, kes kogus nelja mänguga 12 punkti. Järgnesid TKK 7p, TalTech 6p, EBS 4p ja SKA 0p. Finaalturniirile pääsesid osalema kaks esimest- Tallinna Ülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool.

Tartu alagrupis osalesid Tartu Ülikool I (TÜ I), Kaitseväe Akadeemia (KVA), Tartu Ülikool II (TÜ II), Eesti Maaülikool (EMÜ) ning Lennuakadeemia (ELA). Ka Tartus polnud võitja osas kahtlust. Liidrina lõpetas Tartu Ülikool I, kes kogus samuti nelja mänguga 12p. Teise koha selgitamine oli pisut keerulisem, sest nii TÜ II kui ka EMÜ kogusid mõlemad 7p. Teise koha saavutas lõpuks TÜ II võistkond parema väravate vahega. Neljandana lõpetas turniiri ELA 3p, viies KVA 0p. Finaalturniirile pääsesid osalema mõlemad Tartu Ülikooli võistkonnad.

Finaalturniir peeti sellel aastal Tallinnas, Kalevi kunstmuru staadionil.
Esimestes mängudes läksid vastamisi Tallinna alagrupi võitja ja Tartu teine ning Tartu alagrupi võitja ja Tallinna teine.
Tallinna Ülikool sai poolfinaalis jagu Tartu Ülikooli II võistkonnast tulemusega 2:0
Teises poolfinaalis võitis Tartu Ülikool I tulemusega 4:1 Tallinna Tehnikakõrgkooli.

Kolmanda koha mäng oli üsna tasavägine. Mängu lõppedes pani oma tugevuse maksma Tallinna Tehnikakõrgkool ning võitis lõpuks mängu tulemusega 5:1
Finaalis pidi sellel aastal kaotust tunnistama eelmise aasta võitja Tallinna Ülikool, kes kaotas kohtumise 0:5. 2019 aasta talijalgpalli meistriks krooniti Tartu Ülikooli I võistkond.

Võistluste parimaks väravakütiks oli Tartu Ülikooli I võistkonna mängija Erki Mõttus, kes sahistas võrku 11 korral. Aitäh osalejatele ning palju õnne võitjatele.

Järgmised üliõpilaste meistrivõistlused toimuvad juba sellel pühapäeval 15.12.19, Tartu Ülikooli spordihoones, kus selgitatakse välja üliõpilaste meistrid korvpallis.