Eesti korvpallimeeskonnad korjasid kõrgeid kohti Euroopa üliõpilaste meistrivõistlustelt.

Eesti Maaülikooli osales ainukese Eesti meeskonnana 20.-27 juulil Poznanis (Poola) Euroopa üliõpilaste meistrivõistlustel korvpallis. Kokku osales võistlustel 14 meeskonda, kelle hulgas saavutati tubli 8. koht. Alagrupis saavutati ühe kaotuse ja ühe võiduga teine koht ning veerandfinaalis mindi vastamisi University of Roueniga (Prantsusmaa), kellele kaotati 61:78 (Jaagup Russak 19p ja Joosep Russak 12p). Peale seda jätkati mängimist 5-8ndale kohale, kui mindi vastamisi University of Pitestiga (Rumeenia). Poolaeg kuulus kindlalt eestlastele, mis võideti 44:33. Teisel poolajal näitasid vastased kahjuks paremat mängu ja võitsid napilt 82:86 (Egert Kevvai 21p ja Ott Toomsalu 17p).
Edasi jätkati mängimist 7ndale kohale, vastaseks College of Management Academic Studies in Netanya (Iisrael). Pärast tasavägist esimest poolaega, mis lõppes Maaülikoolile 5 punktilise kaotusega (47:52), suudeti kolmandal veerandajal näidata väga head mängu ning mindi juhtima 77:71. Viimasel veerandajal ei suutnud eestlased enam nii head mängu näidata ja vastased võtsid väga napi 93:95 võidu. Selles mängus olid Eesti Maaülikooli paremad Ott Toomsalu 28 ja Argo Orumaa 17 punktiga ja saavutati korralik 8. koht Euroopa üliõpilaste meistrivõistlustelt.

Tulemused on leitavad siit

Kohe järgmisel nädalal peeti Portos (Portugal) Euroopa üliõpilaste meistrivõistlusi 3×3 korvpallis. 24 võistkonna seas esindasid Eestit Tallinna Tehnikaülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool.

Tallinna Tehnikaülikool (Joonas Järveläinen, Levi Martin Giese, Sten Olmre ja Sander Viilup) kogus C-alagrupis viie mänguga kolm võitu: 22:10 alistati University of Pecs (Ungari), 20:19 University of Le Havre (Prantsusmaa) ja 22:9 The Arctic University of Norway (Norra) ning kaotati 12:14 University of Zagreb (Horvaatia) ja 17:21 University of Pitesti (Rumeenia). Alagrupimängudes oli meeskonna resultatiivseimaks mängijaks Joonas Järveläinen, kes viskas viie mänguga kokku 33 punkti. Levi Martin Giese lisas 23, Sten Olmre 21 ning Sander Viilup 16 silma.

16-parema hulgas sai Tallinna Tehnikaülikool 21:18 jagu kolmekesi mänginud hispaanlaste Kataloonia Polütehnilisest Ülikoolist. Supermängu tegi Järveläinen, kelle kontole kogunes 16 punkti. Viilup lisas 3 silma ja Olmre ja Giese kumbki ühe punkti. Veerandfinaalis mindi vastamisi hilisema võitjaga Vytautas Magnus University (Leedu), kellele kaotati napilt 16:18. Edasi mängiti kohtadele 5-8, esimeses mängus võideti 20:11 University of Goettingeni (Saksamaa), järgmises mängus võitsid 21:18 National Technical University of Athensi (Kreeka) meeskonna ja saavutasid turniiril kõrge 5nda koha.

Tallinna Tehnikakõrgkooli meeskond (Kristo Kams, Erik Raud, Sten-Mark Virro ja Menhart Mardo) teenisid seitsmeliikmelises alagrupis kolme võidu ja kolme kaotusega 4. koha. 19:14 alistati University North (Horvaatia), 19:8 Technion – Israel Institute of Technology (Iisrael) ja 17:16 University of Porto (Portugal). Kaotati 17:18 Gdansk University of Technology’le (Poola), 15:17 University of Viennale (Austria) ja 14:19 University of Goettingenile (Saksamaa).
Edasi mängiti kohtadele 9-17, kus esimeses mängus võideti 19:18 Polytechnic University of Catalonia (Hispaania) meeskonda ja jätkati mängimist kohtadele 9-12. Järgmised kaks mängu aga kaotati: 8:21 University of Shumenile (Bulgaaria) ja 3:12 University of Le Havrele (Prantsusmaa). Tallinna Tehnikakõrgkooli meeskond saavutas turniiril tubli 12nda koha.