Võistlusrikas nädalavahetus

Eelolev nädalavahetus tuleb üliõpilassportlastele võistlusrohke, sest toimuvad üliõpilaste meistrivõistlused kolmel spordialal. Laupäeval on Kiilis saalijalgpalli meistrivõistlused ja Tartus ujumise meistrivõistlused. Pühapäeval, 13. veebruaril on Tallinnas rannavõrkpalli meistrivõistlused.

Saalijalgpall toimub laupäeval, 12. veebruaril Kiili Spordihoones (Kooli 2) ja algab kell 10.00. Võistlustules on neli naiskonda (Sisekaitseakadeemia, EBS, Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool) ja kuus meeskonda (Estonian Business School, Tallinna Tehnikakõrgkool, Sisekaitseakadeemia, Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool kahe meeskonnaga). Alustatakse võistlust kahes alagrupis ja kella neljaks on võitjad selgunud.

Rannavõrkpalli meistrivõistlused toimuvad Tallinnas Ülemiste Beach Hous’is (Valukoja 12) pühapäeval, 13. veebruaril algusega kell 13.30. Naistest on registreerunud kuus paari Sisekaitseakadeemiast, Tartu Ülikoolist, Eesti Lennuakadeemiast, Tallinna Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist. Meespaare on hetkel 10- Sisekaitseakadeemiast (kaks paari), Tartu Ülikoolist, Kaitseväeakadeemiast, Tallinna Ülikoolist (neli paari), Tallinna Tehnikaülikoolist ja Eesti Maaülikoolist. TÄNA (11.02.22) on veel võimalik paare võistlusele registreerida. Parimad paarid saavad õiguse esindada Eestit rahvusvahelistel üliõpilasvõistlustel.

Ujumise meistrivõistlused toimuvad taas Tartus Aura Veekeskuses, võistluste algus on kell 13.00. Kavas on 50m vabalt, liblik-, rinnuli ja selili ujumised. Lisaks veel 100m kompleksujumine ja 4x50m vabalt teateujumine segavõistkondadele (2meest+2 naist). Võistlus on üheks katsevõistluseks universiaadikoondise valikul.

Eeloleval aastal on rida rahvusvahelisi võistlusi ootamas. Edasilükatud suveuniversiaad toimub Hiinas Chengdus 26. juunist kuni 07. juulini. Kohe pärast universiaadi algavad EUSA Mängud Lodzis (Poola).

Kuid enne neid võistlusi toimuvad XXXVII SELL Mängud Riias 20.-25. mail. Et SELL Mänge pole kaks aastat toimunud, siis on eriti hea võimalus seekord kaasa lüüa tingimustes, kus COVIDi tõttu on võistlusvõimalusi vähe. Järgmisel aastal toimuvad SELL Mängud Tartus, millega tähistatakse ka SELL Mängude alguse sajandat aastapäeva. Riias on kavas judo, orienteerumine, 3×3 korvpall, korvpall, jõutõstmine, 7×7 jalgpall, ujumine, male, rannavõrkpall, sulgpall, saalihoki, kergejõustik, lauatennis ja ragbi.

Sel aastal toimuvad ka üliõpilaste maailmameistrivõistlused suusaorienteerumises, kiiruisutamises, krossijooksus, squashis, sportronimises, saalijalgpallis, golfis, orienteerumises, veesuusatamises, rannavõrkpallis, triatlonis, kanuus, moodsas viievõistluses ja sõudmises. Sõudmine on kavas ka suveuniversiaadil ja toimuvad ka Euroopa meistrivõistlused sõudmises. Kõigile rahvusvahelistele võistlustele on registreerimine alanud. Universiaadile ja EUSA mängudele ning maailmameistrivõistlustele toimub registreerimine Eesti akadeemilise Spordiliidu kaudu läbi kõrgkoolide spordiklubide või spordiesinduste või spordialaliitude. SELL Mängudele saavad koolid otse registreeruda SELL Mängude kodulehel www.sellgames2022.com.

Täpsem info Eesti Akadeemilisest Spordiliidust ja tema kodulehelt www.easl.ee.

Aga sel nädalavahetusel elame kaasa oma tudengitele Eesti üliõpilaste meistrivõistlustel.

EASL