Selgusid parimad medali ja sportlikuma kõrgkooli arvestuses.

Pärast pikka ja keerulist õppeaastat võtame ka meie lõpuks EASLi hooaja kokku. Koroonaviirus lõi kõikidel sellel aastal kalendri ja elu täielikult sassi, nii ka EASLi tegemistes. Sügisel ja talvel jõudsime ära korraldada 13 meistrivõistlust, ühe spordiseminari ja ka EASL aastapäevaturniiri. Samas pidime eriolukorra tõttu loobuma seminari ja nelja meistrivõistluse korraldamisest. Ylispordi sarjas jõudsime ära korraldada YliPalli ja Üliõpilaste V Talimängud ning ära jäid Üliõpilaste XXI Suvemängud. Kahjuks jäid ära ka pea kõik FISU korraldatud maailmameistrivõistlused ja ka EUSA korraldatud EUSA Mängud Serbias.

Viimaseks ürituseks jäi sellel hooajal 7. märtsil toimunud üliõpilaste meistrivõistlused sisesõudmises. Teemegi siin väikese kokkuvõtte meistrivõistluste medalitest ja sportlikuma kõrgkooli arvestusest.

Nagu juba öeldud sai, siis jagasime medaleid kokku kolmeteistkümnel võistlusel. Kindla kolmanda koha saavutas selles arvestuses Tallinna Tehnikaülikool, kes võitis kokku 15 medalit (6 kulda, 2 hõbedat ja 7 pronksi). Teiseks tuli väga hea tulemusega Sisekaitseakadeemia 27 medaliga (10 kulda, 5 hõbedat ja 12 pronksi). Kõige rohkem medaleid võitis aga Tartu Ülikool, võites kokku suisa 55 medalit (20 kulda, 19 hõbedat ja 16 pronksi). Detailsem tabel on nähtav siin!

Sportlikuma kõrgkooli arvestuses jäi esikolmik samaks. Kolmandaks jäi Tallinna Tehnikaülikool 153,5 punktiga, võites väga napilt Tallinna Ülikooli (145 punkti). Teiseks jäi kindlalt Sisekaitseakadeemia 374 punktiga ja esikoha võitis teist aastat järjest Tartu Ülikool 474 punktiga. Siinkohal võib ka mainida, et Tartu Ülikool ja Sisekaitseakadeemia olid ka kõige aktiivsemad koolid üliõpilaste meistrivõistlustel. Loodame, et peale suurt pausi on tudengid valmis taas sügisel üksteiselt aktiivselt mõõtu võtma. Detailsem tabel on nähtav siin!

Ylisport sarjas toimus sellel hooajal YliPall ja Üliõpilaste V Talimängud. Mõlemad üritused läksid suurepäraselt ning esimest korda ka välja müüdud. Kokkuvõtvat videot näed YliPalli kohta siit ja Talimängude kohta siit. Lisaks on kõik pildid nähtavad ka meie Ylisport Facebook lehelt. Kõik tulemused on nähtavad Ylisport kodulehelt – www.ylisport.ee.  Seekord jäid kahjuks Suvemängud pidamata ning Ylisport aktiivsuskarikas anti seetõttu välja ainult kahe ürituse arvestuses. Kolmandaks jäi viimase kahe aasta võitja Eesti Lennuakadeemia, kogudes kokku 22 punkti. Teisele kohale tuli tubli tulemusega Tartu Tervishoiu Kõrgkool 28 punktiga. Esikoha võitis kindlalt 36 punktiga Sisekaitseakadeemia, saades karika esmakordselt endale. Tasub ka mainida, et Sisekaitseakadeemia sai teenitult karika, sest nad olid kõige aktiivsemad nii YliPallil kui ka Talimängudel.

Eesti Akadeemiline Spordiliit ja Ylisport meeskond tänab siiralt kõiki osalejaid ning toetajaid. Tänu teile on Eesti üliõpilassport nii meeleolukas ja tore. Kohtume juba jälle sügisel kui uue hooaja avab Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev – IDUS, mida seekord tähistame 21. septembril (esmaspäev). Peale seda kohe ka esimesed meistrivõistlused, spordiseminar ning ka YliPall. Täpsemad kuupäevad avaldame suve lõpus.