Juuni oli EASLi jaoks tegus!

Üsna lühikese etteteatamisega sai 12. juunil peetud ujumise meistrivõistlused. Loa võistluste korraldamiseks saime viimasel minutil, sellest hoolimata tuli kohale 14 sportlast, kes osalesid kokku kümnel alal. Välja pandi ka 3 võistkonda, kellest parim oli Tartu Ülikool, järgnesid Sisekaitseakadeemia ja Tallinna Ülikool. Võistluste protokolli leiad SIIT.

Reedel, 18. juunil toimusid Tartus Tamme staadionil kergejõustiku meistrivõistlused. Võistlejaid oli ca 100, ning kohale tuldi ka Lätist. Võistlused toimusid ainult üliõpilastele kuid võeti osa ka väljaspool arvestust. Tihedamat konkurentsi nägi nt. meeste kaugushüppes, kust võttis osa lausa 26 sportlast- võitjana väljus Igor Andrejev (7,00m). Tihe konkurents oli veel nii naiste- kui meeste 100m jooksus, meeste 400m jooksus kui ka odaviskes. Võistlema tuli ka sisekergejõustiku meistrivõistlustel head taset näitanud Erik Haamer, kes püstitas teivashüppes lausa Tamme Staadioni rekordi 5,35m. Võistluste protokolli leiad SIIT.

Juba järgmisel päeval, 19. juunil toimus Pärnus UNIMEMORY finaal. Unimemory on Eesti ainus tudengitele suunatus spordimälumäng, mille eestvedajateks on TalTech tudengid. Eelvoor peeti juba varasemalt Lähtel kuid finaal Pärnus oli meeleolukas. Finaali pääses 10 võistkonda, võitjaks tuli võistkond Kardashanid (Aap Allmägi, Mirjam Sillajõe, Kersti Sillajõe). Teise koha saavutas võistkond Pärnu Ülikool (Hendri-Egert Saaremägi, Enrico Soodla, Kelly Vildek) ning kolmandale kohale tuli võistkond Surikaat (Wiljar Lobjakas, Verner Sääsk, Kenneth Tuul). Info finaali kohta ilmub ürituse FB lehel üsna pea.

EASL tänab kõiki osalejaid ja soovib õnne parimatele! Järgmine ürtus leiab aset juba sellel reedel, kus tudengid kohtuvad taas Käärikul, Üliõpilaste Suvemängudel – piletid on müügis kuni kolmapäevani (30.06.21). Järgmised üliõpilaste meistrivõistlused toimuvad uuesti septembris.