IDUS raames toimunud miniYliPall avas tudengispordi hooaja

20. septembril tähistati üle maailmselt kaheksandat korda Rahvusvahelist Üliõpilasspordi PäevaIDUS. Seoses sellega kutsus Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Föderatsioon (FISU) oma liikmeid ja mõttekaaslasi üle maailma teadvustama spordi olulisust tudengkonna seas. Eesti Akadeemiline Spordiliit korraldas koostöös Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubiga neljandat aastat järjest menukat miniYliPalli, kuhu oli kogunenud ligi 150 osalejat.

Mõõtu võeti 3×3 korvpallis, pimevõrkpallis ja spikeballis.
3×3 korvpallis tuli esikohale Tartu Tervishoiu Kõrgkool, kes alistas 5-liikmelises alagrupis kõik vastased. 3 võistkonda kogusid kõik 2 võitu ja surnud ringiga said vastavalt teise ja kolmanda koha Tartu Ülikool I ja Eesti Lennuakadeemia, jättes neljandaks Sisekaitseakadeemia.

3×3 korvpalli esikolmik

Pimevõrkpallis tuli taas esikohale tiitlikaitsja Eesti Maaülikooli Kuumad Kehad, jättes teiseks Tartu Ülikooli Maakad. Kolmanda koha võitis endale Eesti Lennuakadeemia, kui alistasid pronksikohtumises Tartu Ülikooli töötajad.

Pimevõrkpalli esikolmik

Teist aastat oli miniYliPallil ka kavas Spikeball, mis on võitmas uue alana tudengite südameid. Ka siin võitis esikoha eelmise aasta võitja, kui EMÜ Luxor jättis finaalis teiseks sama kooli võistkonna EMU Kindlalt Platsil. Kolmandale kohale tuli TÜ Karoland.

Spikeballi esikolmik

Kõik tulemused on leitavad ka kalendri alt siit

Eesti Akadeemiline Spordiliit ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi tänavad kõiki osalejaid ja toetajaid väga meeleoluka ning sportliku õhtu eest. Kohtume taas miniYliPallil juba aastal 2024!