Esimene võistluspäev Chengdus.

Peale suurejoonelist avatseremooniat algasid 29. juulil ka Eesti sportlaste jaoks võistlused Chengdus.

Esimese eestlasena oli võistlustules tennisist Helena Narmont (Texas Christian University), kes mängis esimeses ringis portugaallase Maria Ines Ribeiro Farroco da Fontega. Tasavägises kohtumises pidi Helena esimeses ringis tunnistama portugaallase paremust, jäädes kokkuvõttes alla 1:2 (6:4, 5:7, 4:6). Karmides tingimustes peetud mäng kestis kokku 3h ja 40min. Helena endi sõnul oli kaotusest hoolimata atmosfäär vägev ning saab hea kogemuse kaasa võtta. Helena jätkab mänge lohutusringis ning talle saab taas kaasa elada kolmapäeval, 02. augustil.

Helena Narmont servimas

Peale tennise oli Eestit esimesel päeval esindamas ka iluvõimlejad Marie-Anett Kaasik (Tartu Ülikool) ning Adelina Beljajeva (Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor).

Võimlejad sooritasid kaotusteta stabiilsed katsed ja jäid oma esitustega rahule. Adelina parim tulemus oli pallikavas, kus ta saavutas tugevas konkurentsis 27.0 punkti, mis tagas talle 18.koha. Marie-Anettil ōnnestus samuti kõige paremini pallikava, hindeks 24.1 punkti ja 24.koht. Tüdrukute sõnul on selline suurvõistlus veidi hirmutav, aga äge kogemus. Saalis oli mõnus atmosfäär ja pealtvaatajad olid väga toetavad.

Iluvõimlejate võistlus jätkub kurikate ja lindikavaga 30. juulil Eesti aja järgi kell 09:00 ning 11:00.

Mängude otseülekandeid näeb: Fisu TV-st ning tulemused ja ajakavad on leitavad Chengdu ametlikul kodulehel.

Adelina Beljajeva ja Marie-Anett Kaasik