Eesti üliõpilasmeister võitis Euroopa meistrivõistlused

Ungaris lõppenud judo U23 Euroopa meistrivõistlustel tegi hiilgava võistluse vähem kui kuu aega tagasi Eesti üliõpilasmeistri tiitli võitnud Tartu Ülikooli magistrant Mattias Kuusik.

2018. aasta jaanuari alguses treeninglaagris saadud vigastus viis mehe märtsis operatsioonilauale, mistõttu jäi terve võistlushooaeg tal vahele. Vaatamata sellele, et tatamile sai ta alles augustis, tegi ta üldfüüsilist ettevalmistust praktiliselt kohe pärast operatsiooni. See andis talle tugeva füüsilise põhja uueks hooajaks. Et üldfüüsiline vorm on hea, sellest andis tunnistust ka mitmed suvel joostud poolmaratonid ja ekstreemjooksud.

Pärast vigastuspausi oligi Mattiase esimeseks võistluseks oktoobri alguses toimunud Eesti üliõpilaste meistrivõistlused, kus ta kahel korral alistas eelmise aasta meistri Taavi Bekkeri. Oktoobri lõpus oli esimene rahvusvaheline tuleproov Malagas, kus toimus Euroopa karikaetapp. Juba sellel võistlusel oli näha, et ta tahab taastada oma positsiooni tatamil, alistades kõik viis vastast tuli ka võitjaks. See võit viis mehe Euroopa edetabelis kümnendale kohale. Eelmine Euroopa karika etapivõit tuli Eestisse kolm aastat tagasi.

Euroopa meistrivõistlustel võitis ta viiest vastasest neli enne võistlusaja lõppu ipponiga. Kiireim võit tuli avakohtumises, kus vastase alistamiseks kulus vaid 12 sekundit. Ka finaalis oli ta kindlalt parem inglasest Jamal Petgrave. See oli esimene kuldmedal Eestile Euroopa meistrivõistlustelt U23 vanuseklassis. Ees ootavad aga juba uued võistlused ning põhieesmärgiks on osalemine Tokio olümpial. Samas on Mattiase järgmise aasta plaanides ka osalemine suveuniversiaadil Napolis.