Eesti läbi aegade esimene taliuniversiaadi kuldmedal!

12. – 22. jaanuarini olümpialinnas Lake Placidis toimuval 2023 FISU Winter World Gamesil saavutas murdmaasuusataja Mariel Merlii Pulles täna esikoha naiste sprindis. Tegemist on Eesti esimese taliuniversiaadi kuldmedaliga ning kokkuvõttes teise medaliga (Kaili Sirge pronksmedal Torinos, 2007).

Pulles: “Proovisin sõitude vältel hoida 2. ja 3. kohta, et kindlasti järgmisesse vooru edasi pääseda ning finaalis andsin endast kõik. Viimasel laskumisel jäeti sisekurv mulle vabaks ning sain mööda minna. Hooaja alguses unistasin sellest, et saaksin universiaadil medalile tulla. Ma pole varem Lake Placidis käinud ja rada on siin väga lahe. Jalgadele raske, aga mulle väga meeldib. Olen rohkem sprinter, aga loodetavasti saan järgmistes startides ka häid tulemusi näidata.”

Igapäevaselt Ameerikas õppiv (University of Alaska Fairbanks) Pulles edestas finaalis ajaga 2.54,57 pooleteisekilomeetrisel sprindirajal teisele kohale tulnud soomlanna Tiia Olkkoneni (+0,63), ning pronksi võitnud sakslanna Anna-Maria Dietze (+0,93).

Eesti murdmaasuusatajatel on nüüd üks päev taastumiseks ning juba 17. jaanuaril minnakse naiste 5km ning meeste 10km distantside üksikstarti. Eestit on esindamas veel Christopher Kalev ning Aleksander Tamm. Universiaadi ülekandeid saab jälgida www.fisu.tv leheküljel ning ESPN+ kanalil.