Eesti Akadeemiline Spordiliit osales Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Föderatsiooni (FISU) üldkoosolekul.

Möödunud nädalavahetusel (17.-18. novembril) toimus Šveitsis, Genfis Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Föderatsiooni (FISU) 38. üldkoosolek. Üldkoosolekule kutsuti kokku 164 liikmesriigi delegatsiooni, kohale tuli 115 hääleõiguslikku liiget. Kahepäevast koosolekut võõrustas Hilton Geneva Hotel & Conference Centre. Eestit esindasid Eesti Akadeemilise Spordiliidu juhatuse esimees Ants Veetõusme ning peasekretäri kohusetäitja Karl Tereping. Samuti osalesid Eestist Kairis Ulp ning Tiina Möll. Üldkoosolekul toimus ka korraline uue FISU juhatuse valimine, mis toimub iga nelja aasta tagant. Endine FISU täitevkomitee liige Kairis Ulp kandideeris sel korral FISU asepresidendi kohale.

Karl Tereping, Tiina Möll, Kairis Ulp, Ants Veetõusme, Tarmo Jaakson (FISU arendusjuht)

Koosoleku esimesel päeval tehti aruandlik ülevaade FISU viimase nelja aasta tegemistest. Aruanded esitasid erinevad FISU osakonnad, samuti esitati Lake Placid 2023 ja Chengdu 2023 tali- ja suveuniversiaadide lõpparuanded. Samuti kinnitati FISU eelarve järgnevaks kaheks aastaks ning vabastati kohustustest 2019-2023 perioodi täitevkomitee. Päev lõppes ametliku õhtusöögiga, mis andis osalejatele hea võimaluse omavaheliste suhete loomiseks ja parendamiseks.

Koosoleku teisel päeval toimusid uue täitevkomitee valimised. Ühehäälselt valiti FISU uueks presidendiks Leonz Eder, kes oli alates aastast 2020 täitnud FISU presidendi kohusetäitja rolli. Uuele presidendile lisaks valiti uus esimene asepresident, neli asepresidenti, finantsjuht, täitevkomitee vanemliige ning 15 täitevkomitee liiget. Kaheksa kandidaadi seast neljale asepresidendi kohale Eesti kandidaat Kairis Ulp kahjuks 40 poolthäälega valituks ei osutunud. Valituks saamiseks oleks vaja läinud 57 häält. Lisaks valimistele tutvustati järgmiseid Ülemaailmseid Üliõpilasmänge, millest talvised toimuvad Torinos 2025 ning suvised Saksamaal, Rhine-Rhur piirkonnas, samuti aastal 2025. Tehti ka ülevaade suvistest üliõpilasmängudest aastatel 2027 ja 2029, mis toimuvad Lõuna-Koreas (Chungcheong) ja USA-s (Põhja-Carolina).

Oma kõnes ütles uus FISU president, et tal on suur au olla usaldatud ja valitud juhtima rahvusvahelist üliõpilassporti sellel põneval ajal, mis meid ees ootab. FISU on aastal 2023 ellu viinud täisväärtusliku üliõpilasspordiaasta, kus üritusi ei pidanud ära jätma. FISU jätkab oma pühendumust, et pakkuda tudengitele sportimisvõimalusi ja aidata neil välja kujundada tervislikke eluviise kogu eluks.

Eric Saintrond, FISU peasekretär, tegi oma kõnes teadaande, et lõpetab oma karjääri 2025. aasta algul. Eric on olnud FISU peasekretär 38 aastat ning kogu oma töö ja vaeva eest tänati teda kõikide koosolekul osalejate poolt püstise ovatsiooniga.