Arvuline registreerimine suveuniversiaadile sai tehtud!

2021. aastal ära jäänud suveuniversiaad, Chengdus (Hiina) toimub sellel aastal 26. juuni- 7. juuli. Eelmisel nädalal tegi EASL registreerimise, Eesti delegatsioon osaleb sellel korral üheteistkümnel (11) spordialal.

Võistkonnaaladest on meil registreeritud lauatennis, kus osalevad nii mehed kui ka naised. Mehed peavad vastamisi minema selliste riikidega nagu (BEL, BRA, CHN, CYP,HKG,HUN, IND, JPN, KOR,  MAC, MEX, MGL, NOR, OMA, ROU, SVK, TPE, USA), naiste turniirile pääsesid lisaks Eestile veel: (AUT, BRA, CHN, GER, HKG, IND, JPN, KOR, LAT, MAC, MEX, MGL, POL, ROU, SVK, TPE, USA).

Lisaks lauatennisele sai viimasel hetkel segavõiskond üles antud ka sulgpalli turniirile. Eestlaste vastasteks sellel korral on (AUT, BRA, CHN, CZE, FRA, GER, HKG, IND, JPN, KOR, MAS, MEX, NED, NOR, POL, SGP, SUI, THA, TPE, UKR ja USA).

Individuaalaladest on eestlased esindatud vibulaskmises: Sportvibu- 3 meest ja 3 naist, Plokkvibu- 3 naist. Nende seas ka eelmise suveuniversiaadi kuldmedalist Lisell Jäätma.

Kergejõustikus on üles antud 14 meest ja 14 naist, osaletakse kõikidel jooksualadel v.a. maratonis. Väljakualadest kõrgushüppes, kaugushüppes, teivashüppes, kaugushüppes, kolmikus, kuulitõukes, kettaheites, vasaraheites, odaviskes, 7- ja 10- võistluses ning poolmaratonis. Teiste seas on üles antud Eesti tipud nagu Marleen Mülla ja Marielle Kleemeier ning pikamaajooksjad Leonid Latsepov ja Juri Kovaljov, kes mõlemad osalevad poolmaratonis.

Vehklemises on hetkel osalemas vaid üks sportlane- Karoliine Loit. Iluvõimlemises on üles antud kaks sportlast- Adelina Beljajeva ja Polina Murashko. Laskmises samuti kaks naist.

Judo võistluselt võtab osas viis meest, kelle seas äsja kaalukategoorias -90kg, maailmakarika etapil viienda koha saavutanud Mattias Kuusik.

Sõudmises on hetkel üles antud erinevates paadikategooriates 5 meest ja 3 naist. Tennises 1 mees ja 1 naine. Ujumises on sportlaseid rohkem- vastavalt 7 meest ja 14 naist kuid täpsemad nimed selguvad alles paari kuu jooksul kui ujujad on saanud võislustel vajalikke norme täita.

Universiaadi lõplik nimeline registreerimine toimub maksimaalselt kuu aega ennem võistluste algust. Sportlased peavad võistluskeskusesse jõudma 48h ennem oma algust, ehk esimesed sportlased hiljemalt 25. juuni, 2022.

Kohtumiseni Chengdus!
EASL