51 Sportlast viibib Suveuniversiaadil, Napolis

Universiaad on käimas juba pisut üle nädala, kohal on 8500 osalejat 111-st riigist ning 1898-st erinevast koolis. Sama kaua on võistlustules olnud ka eestlased.

Esimeste eestlastena alustasid võistlust judokad ja ujujad.

Judos oli meil välja panna neli sportlast (Mattias Kuusik, Aslanbeg Magometgerimov, Annika Karilaid ja Caris Helena Kaup). Tuleb tõdeda, et medalilootused sellel spordialal olid olemas, kuid tugevas konkurentsis pidid meie sportlased vastaste paremust tunnistama. Mattias oli kuni 90kg. meeste seas 10-s ning absoluut kaalus 11-s. Aslanbeg saavutas kuni 81kg. seas kuueteistkümnenda koha. Annika saagiks jäi kaheksas koht naiste 70+ kaalus ja neljateistkümnes koht naiste absoluut kaalus. Caris Helena pidi leppima naiste kuni 52kg. seas üheteistkümnenda kohaga.
Treener/Team leader Andres Põhjala.

Ujujatest on meil kaasas lausa 6 meest ja 3 naist. Erinevatest distantsidest võtsid osa Kertu Ly Alnek, Margaret Markvardt, Alina Vedehhova ning meestest Robert Roose, Joonas Niine, Silver Hein, Karel Seli, Hendrik Ütt ja Armin Evert Lelle.
Just ujumine oli üks väga tugeva tasemega võistluseid, kus kohal on palju EM-i ja MM-i medaliste ning esikümne kohti. Eesti ujujate parimad kohad jäid 20. algusesse. Ära tasub märkida, et 200m. rinnuli distantsil ujus Joonas Niine Eesti juunioride rekordi ajaga 2.18,42.
Treener/Team leader Sergei Mihhailov, treener Julio Iost

Laskjatest oli Eestil välja panna kolm inimest. Katrin Smirnova ja Anastassia Bobõleva võistlesid 10m Air Rifle  distsipliinis ning kohtadeks vastavalt 30 ja 46. Suure üllatusega suutis hakkama saada Reino Velleste, kes osales Skeet 125 (shotgun) distsipliinis. Äsja Maailmameistrivõistlustelt naasnud ning seal oma isikliku rekordiga 122/125 13. koha saavutanud Reino alustas esimest päeva universiaadil liidrina ning suutis teisel päeval oma hea mineku realiseerida. Taaskord uus isiklik rekord ja Eesti rekordi kordamine 123/125 tagasid Vellestele kindla koha kuue finalisti seas.  Finaali tulemus 24 tabamust andis Reinole viienda koha, mis on hetkel eestlaste parim.
Treener Aleksandr Makarov

Lauatennisistid tulid kohale kaheksa sportlasega. Neli naist ja neli meest. Võistkonna arvestuses said naised kolm mängu, kus tuli alla vanduda Venemaale 0:3, Hong Kongile 0:3 ja põnevusmängus Austraaliale 2:3. Meeste saagiks võistkonna arvestuses olid kaotused Venemaale ja Saksamaale 0:3.
Individuaalis tuli vastu minna tugevatele Hiina, Venemaa, Taipei, Saksamaa jt. riikide sportlastele. Koha põhitabelis võitlesid välja Airi Avameri ja Artjom Hiisku.

Christjanson, Jaanimägi 1:3 Tšehhi paarilt

Noortele lauatennisistidele turniirilt kindlasti suur kogemus ja palju mänge.
Treener/Team leader Madis Koit, treener Sergei Petrov

Vehklemisest võtsid osa kolm eestlast. Eduard Lebedev, Ruslan Eskov ja Madina Azizova.
Eduardil ja Madinal kahjuks tabelisse pääseda ei õnnestunud. Ruslan suutis esimese vastase alistada, kuid pidi juba järgmises ringis napilt Valgevenelasele alla vanduma. Tulemuseks 32. koht.

Kergejõustiklasi tuli Universiaadile kaasa 15.
Esimesel päeval oli võistlustules Sten Ütsmüts, kes lõpetas 400m jooksu 44. kohaga.
Gert Piirimäe saavutas kuulitõukes 16. koha, tulemusega 17.65. Järgmine võistlus Gerdil juba mõne päeva pärast U23 Euroopa Meistrivõistlustel.
Toomas Tankler osales vasaraheite võistlusel, kus kahjuks jäi esimesena finaalikohast välja. Tulemusega 57.37 saavutas Toomas 13. koha.
Liis Roose ja Marielle Kleemeier osalesid tugeva konkurentsiga 400m. tõkkejooksus. Tulemustega 1.00,90 ja 1.01,93 saavutati vastavalt 20. ja 22. koht.
Mirell Luik tagas naiste odaviskes tulemusega 53,64 koha lõppvõistlusel. Marcella Liiv pidi alla vanduma käe vigastusele ja tulemuseks 21. koht. Naiste odaviske finaalis saavutas Mirell tubli 10. koha!
Teist kergejõustiku päeva alustas  kümnevõistlusega Mihkel Holzmann. Kahe päeva kokkuvõttes väga tubli 8. koht, 6530 punkti ning isiklikud rekordid odaviskes, 400m. jooksus, kuulitõukes ja kettaheites.
Naiste teivashüppes osalesid Getter Marie Lemberg ning Marleen Mülla. Tulemusega 3.75 saavutas Getter tugevas konkurentsis 14. koha, Marleen pidi kahjuks leppima nulliga, kuid lubas vigade paranduse teha juba Rootsis, U20 Euroopa Meistrivõistlustel.
Meeste odaviskes osales kümnevõistlusest vigastuse tõttu loobuma pidanud Rauno Liitmäe. Tulemusega 60,27, pidi Rauno leppima 20. kohaga.
Naiste kolmikhüppes osalesid Tähti Alver (12,76m) ja Annabel Luuk (12,41m). Mõlemad tüdrukud pidid võistlustel leppima kvalifikatsiooni katsetega.

Viimane kergejõustiku päev on käimas. Marite Ennuste võtab osa seitsmevõistlusest, Sten Ütsmüts osaleb 800m. jooksus ning õhtul on starti oodata veel Leonid Latsepovit 5000m. jooksus.
Treener/Team leader Harry Lemberg, treener Mehis Viru, treener Hennit Küppas. Samuti kaasas Mirelli treener Heiko Väät.

Taekwondo kuni 58kg. meeste võistlusel osales Aleksandr Galaktionov. Kohe esimeses ringis tugeva Mongoolia vastase vastu võistlema pidanud Aleksandr saavutas turniiril 17. koha.

Tennisist Daniil Glinka alustas esimest mängu kindla võiduga. Teises ringis tuli tugevale vastasele alla vanduda ning kahjuks 32 parima mängija hulka edeneda ei õnnestunud.
Treener Karl Kiur Saar

Eestlastest on veel võistlustules vibulaskjad ning täna alustab individuaalkavadega iluvõimleja Viktoria Bogdanova. On mida oodata!