38. SELL tudengimängud toimusid 19.–21. maini Tartus. 850 noorsportlast, 15 spordiala, 3 unustamatut päeva ja 2 säravat tseremooniat.

Mängud avas reedel Eesti Vabariigi president Alar Karis. Emajõe kaldal Lodjakojas pidasid kõned Eesti Akadeemilise Spordiliidu president Ants Veetõusme, Tartu linnapea Urmas Klaas ning mängude lipu heiskasid 1998. aastal mängude traditsiooni taastajad Lätist, Leedust ja Eestist. Lisaks andsid avatseremoonial ausa spordi vande sportlased, kohtunikud ja ametnikud ning toimus meeleolukas tule- ja tantsuetendus. 

Esimesed medalid jagati välja kergejõustikus. Edukaimad kergejõustiklased tulid Vytautas Magnuse Ülikoolist (6 kuldmedalit, 2 hõbemedalit ja 1 pronks),  Vilniuse Ülikoolist (5 kuldmedalit, 4 hõbemedalit ja 4 pronksi) ning Leedu Spordiülikoolist (2 kuldmedalit, 5 hõbemedalit ja 4 pronksi). Eesti ülikoolidest tegi tubli tulemuse Tartu Ülikool (3 hõbemedalit ja 2 pronksi). Sportlastest jäi silma Kristupas Seikauskas Vytautas Magnuse Ülikoolist, kes viis koju 3 kuldmedalit. Kergejõustikus võtsid mõõtu ka odaviskaja Anete Kocina, kes oli 2017. aastal U23 Euroopa hõbemedalist, ning kümnevõistleja Karel Tilga, kes täitis hiljuti olümpiamängude ja maailmameistrivõistluste normatiivid.

Kettagolfi ehk discgolfi puhul oli näha selget eestlaste ülekaalu, sest kolme kategooria esikolmikutesse pääses vaid üks sportlane väljaspoolt Eestit. Kuldmedalid viisid koju Raigo Mõts Eesti Maaülikoolist, Mireta Jurgelevičiūtė Leedu Spordiülikoolist ning Cardo Denisjuk Sisekaitseakadeemiast. 

Võrkpalli mängiti SELL mängudel nii saalis kui rannas. Saalis võitsid tugeva publiku toel kuldmedalid Vytautas Magnuse Ülikooli naiskond ning Riia Tehnikaülikooli meeskond. Parima Eesti ülikoolina tuli Tartu Ülikooli naiskond saalis hõbemedalile.Rannaliival panid kullavääriliselt oma paremuse maksma Vilniuse Ülikooli naiskond ning Vytautas Magnuse Ülikooli meeskond. Jekaterina Kovalskaja, kes on noorte EM-i üheksas ning saalis mitmekordne Leedu meister ja Balti liiga võitja,  mängis rannavõrkpalli turniiril.

Ka korvpalli mängiti SELL mängudel saalis ja välitingimustes. Saalikorvpallis pani meeste turniiril oma paremuse korralikult maksma Balti korvpalliriik Leedu. Nii olid esikolmikus vaid Leedu ülikoolid: kullal Vytautas Magnuse Ülikool, hõbedal Klaipeda Ülikool ning pronksil Kaunase Tehnikaülikool. Korvpallis tulid väljakule Leedu meistriliiga mängijad: Vitalijus Kozys, Edas Valenta, Lorenas Stoškevičius ja Gediminas Leščiauskas. Naiste arvestuses oli võistlustules kaks ülikooli: Tartu Ülikool ja Aalto Ülikool Soomest. Kahe mängu kokkuvõttes pani oma tugevuse maksma Tartu Ülikool. 3×3 korvpallis olid meeste turniiril taaskord esikolmikus vaid Leedu ülikoolid: esikohal Vilniuse Ülikool, teisel kohal Vytautas Magnuse Ülikool ning kolmandal kohal Kaunase Ülikool. Naiste esikolmikusse jõudis ka üks Läti naiskond: kullal Vytautas Magnuse Ülikool, hõbedal Leedu Spordiülikool ning pronksil Riia Stradinši Ülikool. Eesti ülikoolide ridades tegid tänavakorvpallis kaasa koondislased: Sofia Kosareva (Sisekaitseakadeemia), Marcus Neiland (EBS) ja Georg Allemann (TalTech). Leedu ülikoolide ridades tegid kaasa Rokas Mačiulis ja Titas Januševičius, kes saavutasid Leedu U23 koondisega möödunud aastal maailmameistrivõistlustel neljanda koha. 

Lisaks korvpallile, domineerisid Leedu sportlased ka males ning orienteerumises. Maleturniiril oli edukaim Vilniuse Ülikool ning Tartu lähiümbruses orienteerumises tegi hea tulemuse Leedu Spordiülikooli sportlane Rokas Barauskas, kes võitis kuldmedali mõlemal distantsil. Naiste arvestuses läksid kuldmedalid Teklė Emilija Gvildytele Leedu Spordiülikoolist ning Doris Kudrele Tartu Ülikoolist. 

Mini-jalgpalli esikolmikus olid esindatud kõik Balti riigid: esikohal Klaipeda Ülikool, teisel kohal Riia Tehnikaülikool ning kolmandal kohal Tartu Ülikool. Lauatennises ja sulgpallis pani oma paremuse maksma Vytautas Magnuse Ülikool. Lauatennises võideti neljast kategooriast kolm ning sulgpallis tuldi kuldmedalile kõigis kategooriates. Lauatennises võistlesid turniiril Leedu kolmas reket Lukas Rimkus ning Läti neljas reket Daniels Kogans. Ujumises olid aga edukaimad Leedu Spordiülikool (2 kuldmedalit, 4 hõbemedalit ja 4 pronksi) ning Riia Tehnikaülikool (3 kuldmedalit, 3 hõbemedalit ja 1 pronks). Ujumises võistles ka Jannes Niine, kes on kahekordne Eesti meister. 

Maadluses olid edukamad taaskord Leedu ülikoolid: 7 medalit viis koju Vilniuse Gediminase Tehnikaülikool ning 6 medalit läksid nii Kaunase Tehnikaülikooli kui ka Vytautas Magnuse Ülikooli. Leedukad olid edukad ka judos, kus 9 medalit võitsid Vytautas Magnuse Ülikooli sportlased ning 6 medalit Leedu Spordiülikool. Jõutõstmises olid edukaimad taaskord Vilniuse Ülikool ja Leedu Spordiülikool ning lisaks ka Kaunase Tehnikaülikool, Tartu Ülikool ja Mykolas Romerise Ülikool, kes kõik võitsid meeste ja naiste arvestuses kokku kolm medalit. 

Mängud lõppesid lõputseremooniaga Tartu Ülikooli spordihoones. Lõputseremoonial pidas kokkuvõtva kõne Eesti Akadeemilise Spordiliidu president Ants Veetõusme ning kõne lõpus kuulutas ta 38. SELL mängud lõppenuks. Tseremoonia lõpus andis Tartus toimunud mängude korraldustiim SELL mängude lipu üle Leedule, kes mänge järgmisel aastal Kaunases korraldavad.

38. SELL mängude peakorraldaja Karl Terepingi sõnul oli mängude eestvedamine suur väljakutse, kuid tõi siiski naeratuse näole. “Tore oli näha rohkem kui 850 rahvusvahelist tudengit kokku tulemas, et ühiselt elus hoida 100-aastast SELL mängude traditsiooni, sõbruneda, võistelda ning arendada üliõpilassporti,” sõnas ta. 

Spordialade tulemused on leitavad 38. SELL mängude kodulehelt ning galerii SELL mängude Facebookist. 

Elagu SELL mängud!