35. SELL mängudele Kaunases kogunes ligi 1500 üliõpilast

17.-19. mail toimusid juba XXXV SELL Mängud, mille raames oli Kaunasesse kogunenud ligi 1500 üliõpilast. Eesti kõrgkoole oli esindamas seekord Sisekaitseakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Tartu Ülikool.

Kõige edukamaks Eesti kõrgkooliks oli Sisekaitseakadeemia, kes saavutas 3 kulda, 1 hõbeda ja pronksi. Kõige edukamaks sportlaseks võib nimetada Kelly Nevolihhini, kes saavutas esikoha nii 800m (2:14,27s) ja 1500m (4:38,67s) jooksus.

Jõutõstmises said kaksikvõidu naiste kuni 72kg kaalus Helena Veelmaa (1. koht) ja Anni Kurik (2. koht). Lisaks saavutas ka medali Gerrith Pungas, kes tuli Kreeka-Rooma maadluses pronksmedalile.

Tartu Ülikool saavutuseks jäi SELL Mängudel 1 kuld ja 2 pronksi.

Liis Roose saavutas 400m jooksus kuldmedali ajaga 56,37s. Annabel Luuk võitis kolmikhüppes pronksmedali tulemusega 12,32m. Sten Ütsmüts saavutas samuti kolmanda koha, teenides pronksmedali 800m jooksus ajaga 1:53,72s.

Kolmanda Eesti kõrgkoolina saavutas kuldmedali Tartu Tervishoiu Kõrgkool, kui judos saavutas esikoha naiste kuni 52kg kaalukategoorias Caris Helena Kaup.

Ainukesena osales meeskonnaalades Tallinna Tehnikaülikool, kes pani meeskonna välja korvpallis ja võrkpallis. Mõlemad meeskonnad esinesid väga hästi, võrkpallurid võitsid oma alagrupi, poolfinaalis küll kaotasid, kuid pronksimänguks suudeti end koguda ja saavutatigi väga hea kolmas koht. Korvpallurid saavutasid samuti hea tulemuse, kui alagrupis suudeti end teisele kohale mängida, siis edasi tulid juba väga rasked vastased ja kahjuks enam võitu saavutada ei õnnestunud. Seega TalTechi korvpalluritele tubli neljas koht.

SELL Mängude 2019 tulemustega saate tutvuda siit.

SELL Mängude 2019 fotosid näete korraldajate Facebook kodulehelt.

Järgmisena saame Eesti delegatsioonile kaasa elada Suveuniversiaadil, mis toimub 3.-14. juulil Napolis (Itaalia).