Viis kuud XXXVIII SELL Mängudeni!

Täpselt viie kuu pärast kogunevad Tartus tudengisportlased üle kogu maailma, sest 19.–21. mail korraldab Eesti 38. SELL tudengimänge.

SELL tudengimängud koondavad erinevaid spordialasid, milles võistlevad tudengid üle kogu maailma. Lisaks on mängudel ka meeleolukas lisaprogramm. Viimastel aastatel on üritus kokku toonud enam kui 2000 tudengit üle kogu maailma.

2023. aastal tudengipealinnas toimuvad mängud on ajaloolised, sest tegemist on SELL mängude sajanda aastapäevaga. Nimelt toimusid esimesed SELL mängud aastal 1923 Tartus, kui Soome, Eesti, Läti ja Leedu tudengiorganisatsioonid sõlmisid koostööleppe. Mängud toimusid regulaarselt kuni aastani 1940 ning traditsioon taastati aastal 1998. Nüüd on mängud toimunud igal aastal, v.a 2020 ja 2021, mil üritus jäi ära koroona tõttu.

Tartus võisteldakse kuueteistkümnel erineval spordialal. Nende hulka kuuluvad näiteks juba klassikud: kergejõustik, korvpall, võrkpall ja ujumine. Lisaks on ka mitu uudsemat ala, näiteks: 3×3 korvpall, orienteerumine, discgolf ja rannavõrkpall

Selleaastastel mängudel on ka kaks patrooni. Esiteks on 2023. aasta SELL tudengimängude patroon Eesti Vabariigi president Alar Karis. Ürituse rahvusvaheline patroon on Rahvusvaheline Ülikoolispordi Föderatsioon (FISU), mis korraldab tudengitele rahvusvahelisi spordivõistlusi. 

SELL mängude korraldusmeeskond on usinalt tööle hakanud ning detsembri alguses pidasid korraldajad esimese suurema koosoleku. Paigas on spordialad, suhtlus käib meedia ja partneritega ning ülikoolid on saanud kätte kutsed osalemiseks. 

Hoia end kursis SELL mängudega meie kodulehe vahendusel ning kindlasti jälgi ka meie Facebooki ja Instagrami.

Kohtume Tartus!