Eesti Akadeemiline Spordiliit


Üliõpilaste IV Talimängud tõid taaskord täismaja Käärikule (0)

Möödunud nädalavahetusel, 25.-27.01.2019, toimusid Käärikul Üliõpilaste IV Talimängud, kuhu oli kogunenud kokku üle 550 osaleja. Käärikule tulid Ylisport aktiivsuskarika liidritena Tartu Ülikool ja Talimängude 2018 sportlikuma kõrgkooli tiitlit tuli kaitsma Tallinna Tehnikaülikool.

Nagu ikka olid kavas pea 20 erinevat spordi- ja meelelahutusala, milles kõik vastavalt oma võimalustele said ka osa võtta.

Sportlikuma kõrgkooli tiitel läks taaskord Tallinna Tehnikaülikoolile (230p), jättes teiseks Tartu Ülikooli (192,5p). Väga napilt jäi seekord kolmandaks Tartu Tervishoiu Kõrgkool, kes kogus 188,5 punkti.

Ylisport aktiivsuskarika arvestuses tõusis liidriks Eesti Lennuakadeemia, kes kogus Talimängudelt kokku 24 punkti (kokku 28). Teisel kohal on nende kannul Tartu Tervishoiu Kõrgkool, kes kogus 20 punkti (kokku 27) ja kolmas Tallinna Tehnikaülikool 16 punkti (kokku 24). Seega seis on ülimalt tihe ja jääme ootama, kes viib ihaldatud karika koju peale XX Suvemänge.

Kõige aktiivsem üliõpilane oli seekord Sten-Mark Virro (TKTK), kes võttis osa 17-st erinevast alast. Napilt jäid tema selja taha Silver Kask ja Mikk Anderson, kes kogusid vastavalt 15 ja 14 stardikorda.
Naiste arvestuses läks esikoht jagamisele, sest kõige aktiivsemad Marie Heleen Lisette Kikkas (EBS) ja Liis Järvamägi (EMÜ) kogusid mõlemad võrdselt 12 osaluskorda.

Üliõpilaste IV Talimängude suurim tunnustus läheb õrgkoolide kõige väärtuslikematele esindajatele, kelle koolid omade seast valisid:
 1. Estonian Business school – Charlotta Junolainen
 2. Eesti Lennuakadeemia – Mikk Anderson
 3. Eesti Maaülikool – Liis Järvamägi
 4. Kõrgem Sõjakool – Mari-Liis Länik
 5. Lääne-Viru Rakenduskõrgkool – Jüri Platonov
 6. Sisekaitseakadeemia – Karina Kork
 7. Tallinna Tehnikaülikool – Relika Toome
 8. Tallinna Tehnikakõrgkool – Jane-Ly Puusepp
 9. Tallinna Ülikool – Mario Hamburg
 10. Tartu Tervishoiu Kõrgkool – Albert Tamm
 11. Tartu Ülikool – Kaarel Kullamaa
Sportlikuim kõrgkool: Tallinna Tehnikaülikool
Aktiivseim kõrgkool: Eesti Lennuakadeemia
(#ylisport arvetuses)
Kõik tulemused on leitavad #ylisport ametlikul kodulehel www.ylisport.ee
Pildimaterjali vaadake ka meie Ylisport FBlehelt.


Korraldajate tiim tänab kõiki osalejaid ja kohtume juba Üliõpilaste XX Suvemängudel 28.-30.06.2019

Seniks mõnusat talve!

Eesti Akadeemiline Spordiliit