Üliõpilaste meistrivõistlused  Üliõpilaste suvemängud  Universiaadid
YliPall / YliPall
Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS / Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS
EASL » Uudised Prindi

Talijalgpalli meistriks krooniti Tallinna Ülikool! (0)

Juba 12. novembril sai algust tehtud Talijalgpalli meistrivõistlustega. Sellel aastal oli registreerinud 7 võistkonda Tartust ning 4 võistkonna Tallinnast.

4) Tallinna Ülikool (TLÜ)

Võistlused said alguse üsna heades ilmastiku tingimustes. Tartus kujunesid liidrid välja juba esimeste mängudega, kus võimu näitasid mõlemas alagrupis TÜ1 ning KSK. Mõlemad edenesid ka finaalturniirile.
Tallinnas oli tase pisut tasavägisem ning alles viimase vooruga sai selgeks, kes jätkavad võistlust meistritiitlile. Oma tugevuse panid maksma TKTK ning TLÜ.

Finaalturniir leidis aset Tartus 2.detsembril, Tamme staadioni kunstmurul. Selleks korraks oli aga ilm oma töö teinud, sest Talijalka finaal oli sõna otseses mõttes TALIJALKA! Nimelt veel minut ennem turniiri algust lahkus väljakult traktor, kes püüdis öösel sadanud lund väljakult minema lükata. Mänguolud olid libedad ning sellest tulenevalt olid võrdsed võimalused kõikidel meeskondadel.
Poolfinaalis läksid vastamisi TÜ1 ja TLÜ, kus viigilise mängu järel edenes penaltitega finaali TLÜ. Teises poolfinaalis kohtusid siis vastavalt KSK ja TKTK. Selle mängu võitis tulemusega 4:2 TKTK.

Kolmanda koha mängus TÜ1 ja KSK vahel suutis oma võimalused paremini realiseerida TÜ1 võistkond, kes saavutas kolmanda koha tulemusega 8:4.
Seevastu finaal oli väga tasavägine. Juba esimestel minutitel õnnestus TLÜ väravavahil teenida punane kaart. Ometi suutis võistkond rahu säilitada ning finaal võideti väga südi mänguga TKTK ees 3:2!

EASL tänab kõiki, kes turniiri korraldamisel ja toetamisel abiks olid.