Eesti Akadeemiline Spordiliit


Ylisport hooaeg algas YliPalliga Pärnus, kus selgusid sportlikuim ja aktiivseim kõrgkool (0)

Eelmisel laupäeval, 24. novembril algas Pärnu spordihoones Ylisport hooaeg, kui avalöögi tegi YliPall 2018, kus kokku oli ligi 400 osalejat 12. erinevast kõrgkoolist. YliPalli programmis oli kokku 6 spordiala, millede raames peeti nii sportlikuima kui ka aktiivseima kõrgkooli üldarvestust. 

YliPallile tuli tudengeid tervitama TÜ Pärnu Kolleži direktor Garri Raagmaa ning ürituse avas Pärnu abilinnapea Marko Šorin.
 
YliPallil oli kavas pimevõrkpall (18 võistkonda), naiste rahvastepall  (12 võistkonda), kõrgkoolidevahelised teatevõistlused (25 võistkonda), pehmo-jalgpall (12 võistkonda), 3x3 korvpall (16 võistkonda) ja korvpallivabavisked (M ja N).
Ylipalli kõige sportlikuma kõrgkooli tiitel läks ülekaalukalt Tartu Ülikoolile(45p), kes eelmisel aastal oli arvestuses alles 6-ndal kohal. Teisele kohale tuli eelmise aasta võitja Tallinna Tehnikaülikooli (41,75p). Kolmandale kohale tuli üldarvestuses Eesti Maaülikool (36,5p).
Ylisport aktiivsuskarikas rändas aga kuni Üliõpilaste IV Talimängudeni Tartu Ülikoolile, kes kogus 100 osaluskorra punkti. Tasub kiita teise koha omanikku Sisekaitseakadeemiat, kes kogus 83 punti, mis on ligi 3 korda parem tulemus kui aastal 2017. Kolmandale kohale tuli Tallinna Tehnikaülikool 71 punktiga.

Kõik tulemused on leitavad #Ylisport ametlikult kodulehelt ylisport.ee
Vaata kõiki Ylipalli meeleolukaid pilte SIIT


Eesti Akadeemilise Spordiliidu Ylisport meeskond tänab kõiki osavõtjaid.
Kohtumiseni Käärikul, 25.-27. jaanuaril 2019, Üliõpilaste IV Talimängudel!  Lisainfo ja piletid www.ylisport.eeYlisport meeskond