Eesti Akadeemiline Spordiliit


20. septembril tähistati Eestis Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva - IDUS (0)

Eelmise nädala neljapäeval 20. septembril tähistati üle maailmselt kolmandat korda Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva – IDUS.  Tartus olid kaasatud viis erinevat spordirajatist  (Tartu Ülikooli spordihoone, Eesti Maaülikooli spordihoone, Aura veekeskus, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ümbrus ja Tamme staadion). Tallinnas olid kaasatud Sisekaitseakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkooli spordirajatised, Tallinna Tehnikaülikooli spordirajatised ning Estonian Business School, kes  korraldasid tudengitele rattamatka. Kokku osales spordiprogrammis üle Eesti rohkem kui 1100 tudengit.

IDUS päev Tartus
Esimesena avas tudengitele uksed Tartu Ülikooli spordihoone, kus tudengid said kergejõustikuhalli ja jõusaali kasutada juba kella 7:00st hommikul. Tudengitel oli võimalus terve päeva vältel osaleda erinevates rühmatreeningutes, kust võtsid osa üle saja tudengi. Kõige populaarsemaks kujunes ka sellel aastal Tartu Ülikooli spordihoones toimunud üle maailma menukas Nike Training Club treening, kus soojenduse viis läbi meie oma Olümpiasportlane Rasmus Mägi.

Eesti Maaülikooli spordihoones oli samuti mahukas programm. Tasuta sai kasutada jõusaali, piljardi ja lauatennise ala. Osaleda rühmatreeningutes, võistelda „Puurijalkas“ ja tänavakorvpalli 3x3 turniiril. Esimese IDUS 3x3 korvpalliturniiri võitis Eesti Maaülikooli esindusvõistkond (EMÜ kasvandikud), kes finaalis alistas Tartu Ülikooli (TÜ kaitseta remix) võistkonna tulemusega 15:14. Pronksi saavutas Eesti Lennuakadeemia (ELA Kosmonaudid Kuul). Põneva ja kaasahaarava puurijalka võidukad meeskonnad olid FC Malle (TÜ)  teise koha meeskonna „Viimane koht (EMÜ)“ ja „22 PK (Sõjakool)“ ees. Toimus ka tornijooks ning selle vahepalaks oli nooleviskevõistlus.

Aura veekeskuses oli võimalus osaleda kahes erinevas vesiaeroobika tunnis ning teha ujumistreeningut. Kõik vesiaeroobika läbinud said pärast trenni võimaluse lõõgastuda veepargis.

Tamme staadonil olid oma programmiga kohal Kõrgema Sõjakooli kadetid, kes kutsusid linnarahvast ennast proovile panema nende korraldatud põneval takistusrajal.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool tähistas IDUS päeva ning 8 septembril toimunud Füsioterapeutide päeva üritusega „Füsioteraapia – Meeskonnatöö“   Üritusele registreerus 14 võistkonda. Võisteldi 12 võistlusalal, kus testiti oma teadmisi, vastupidavust ja osavust, prooviti uusi spordialasid ja tegevusi, kasutati mittetraditsioonilisel viisil erinevaid meditsiinivaldkonnas kasutatavaid vahendeid. Võistluse võitsid füsioteraapia kolmanda kursuse tudengid. Võistlusest võttis osa 150 tudengit.

Õhtul kell 20.00 tehti Raekoja platsis ühine tervituspilt, mida teistele Rahvusvahelist Üliõpilasspordi päeva tähistavatele riikidele jagada.  Sportlik päev lõpetati mõnusa järelpeoga klubis Shooters Tartu.


IDUS päev Tallinnas
Tallinna Tehnikakõrgkoolis oli terve nädala jooksul võimalik osa võtta tasuta kõikidest treeningutest, mis TKTK-s toimusid, seda võimalust kasutas ligi 100 tudengit. Lisaks korraldati ka kooli ümbruses orienteerumisvõistlus, kus osalejad said veeta sportliku õhtu mööda Kristiine ja Mustamäe tänavaid seigeldes.

Tallinna Tehnikaülikoolis algas IDUS päev juba kell 8:00 hommikul, kui esimesed trennitegijad kogunesid TalTech’i spordihoonesse rühmatreeningutesse. See võimalus oli tudengitel terve päev, mida kasutasid üle 200 tudengi. Trennide vahele mahtus ka loeng "Boost Yourself - Tervislike eluviiside edendamisega edukaks", mis osutus samuti populaarseks. Õhtul tegi neile jõusaal Gym! erinevaid võistluseid, kuhu olid oodatud osalema kõik Tallinna tudengid.

Estonian Business School korraldas oma tudengitele 26 kilomeetri pikkuse rattamatka, kus sõideti Patarei Vangla juurest mööda rannikut Paljassaare suunas. Kõiki 35 tudengit, kes osalesid valdasid päeva lõpuks võimsad emotsioonid.

Siseakadeemial oli samuti väga mahukas programm, kuhu mahtus virgutusvõimlemine, mitmed loengud- sealhulgas ka nende oma sportlasest, triatleet Marko Albertilt. Veel oli orienteerumisvõistlus, jooksukross, mis osutus väga menukaks üle 150 osalejaga. Lisaks pakuti tudengitele võimalust osaleda Carl-Gustav Kondi judo näidistreeningul ning ka Sisekaitseakadeemia oma üliõpilaste maailmameistri Andra Aho Taipoksi demonstatsioonil millele järgnes samuti näidistreening. Lisaboonuseks tugevamatele oli võimalus nautida treeninguid Pirita MyFitness klubis. Sisekaitseakadeemia programmil osales pea 300 sportlikku tudengit.

Eesti Akadeemiline Spordiliit tänab kõiki osalejaid ja kaaskorraldajaid, kes olid abiks ürituse korraldamisel.

Vaata meie Facebooki albumit siit


Tartu Tervishoiu Kõrgkooli IDUS tervitus.


Estonian Business Schooli IDUS tervitus.

3x3 korvpalli esikolmiku IDUS tervitus.

Eesti Akadeemiline Spordiliit