Eesti Akadeemiline Spordiliit


Üliõpilaste XIX Suvemängude karika võitis teist aastat järjest Tartu Ülikool! (0)

Taaskord möödusid Üliõpilaste Suvemängud üliõpilasspordi mekas Kääriku Spordikeskuses mõnusas suveilmas ning üliõpilasspordi melus. Tänavu 29. juunil – 01. juulil toimunud mängud oli järjekorras 19. suvemängud ning taaskord oli Käärikul ligi 1500 osalejat. Tartu Ülikool tuli oma eelmisel aastal võidetud karikat kaitsma ja said sellega väga hästi hakkama. Tallinna Tehnikaülikool jäi jälle teiseks, kaotades lõpuks 5,5 punktiga (385,5 – 380TÜ-le).

Üliõpilaste XIX Suvemängude parima kõrgkooli arvestus

Ülekaalukamalt tõi seekord kõige enam osalejaid kokku noolevise (560 osalejat) ja autolükkamine (443). Esiviisiku lõpetavad varasemate aastate TOP-3 jõudnud alad nagu kergejõustiku non-stop (329), seinamäe 100 (318) ja Stihl elamusjooks (313).

Kõige aktiivsem üliõpilane Üliõpilaste Suvemängudel oli seekord Kevin Uke (Eesti Lennuakadeemia), kes võttis osa koguni 27-st alast. Napilt jäi teiseks Kevin Brenner (Tallinna Ülikool), kes osales 26-l alal, mis on samuti väga märkimisväärne tulemus. Kolmandaks jäi Indrek Kiis (Eesti Lennuakadeemia) 24 osaluskorraga.
Naistest arvestuses jäi esikoht välja selgitamata, sest suisa kolm naist, Triin Lumiste (Tallinna Tehnikakõrgkool), Jane-Ly Puusepp (Tallinna Tehnikakõrgkool)ja Marii Raudsepp (Eesti Maaülikool) kogusid võrdselt 20 osaluskorda.

Kõige rohkem osaluskordi sai kõrgkoolide seas Tartu Ülikool, kes kogus suvemängudelt kokku 1228 osaluskorda. Esikohast jäi napilt ilma Tallinna Tehnikaülikool, kes sai 1212 osaluskorda. Veel tasub kiita Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Eesti Lennuakadeemiat, kes kogusid vastavalt 577 ja 563 osaluskorda. Üle 500 osaluskorra kogus veel ka Eesti Maaülikool (505).

Üliõpilaste Suvemängude kõige suurem tunnustus läheb kõrgkoolide kõige väärtuslikematele esindajatele, kelle koolid omade seast valisid:

Tallinn Tehnikaülikool - Karl Mäe
Tartu Ülikool - Kristel Loorits
Eesti Maaülikool - Ivar Turja
Tallinna Tehnikakõrgkool - Johan Talihärm
Tallinna Ülikool - Kevin Brenner
Tartu Tervishoiu Kõrgkool - Renate Pikk
Tallinna Majanduskool – Kender Adler
Eesti Lennuakadeemia - Indrek Kiis
Estonian Business School - Marie Heleen Lisette Kikkas
Lääne-Viru Rakenduskõrgkool - Marko Sova
Sisekaitseakadeemia - Geily Sinijärv
Kõrgem Sõjakool – Sander Poak
Eesti Kunstiakadeemia - Eliise Kond


Sportlikuim kõrgkool: Tartu Ülikool
Aktiivseim kõrgkool 2017/2018: Eesti Lennuakadeemia
(#ylisport arvetuses)

Kõik tulemused on leitavad #ylisport ametlikul kodulehel www.ylisport.ee
Pildimaterjali vaadake ka meie Ylisport FBlehelt.Korraldajate tiim tänab kõiki osalejaid ja kohtume juba YliPalli 24.11.2018

Seniks mõnusat suve!

Eesti Akadeemiline Spordiliit