Eesti Akadeemiline Spordiliit


SELL tudengite spordimängud selleks korraks lõppenud (0)

XXXIV SELL Tartu üliõpilasmängud on selleks korraks lõppenud. Kolm päeva täis pingutusi, rõõmu ja melu loeti lõppenuks Tartu Ülikooli spordihoones toimunud lõputseremoonial. Teatepulk anti pidulikult edasi järgmisel 2019 aasta kevadel SELLi mänge korraldavale Leedule. Tänavustel SELL-i mängudel võisteldud 12 spordialal võetakse mõõtu järgmisel aastal juba Leedus Kaunases.

 

Kõige edukamad riigid SELL-i mängudel olid Leedu ja Eesti. Leedu Spordiülikool näitas võimsat taset, kogudes 38 medalit, millest 10 oli kuld. Medaliarvestuses teiseks jäänud Tartu Ülikool kogus erinevatel spordialadel 35 medalit.

Märkimisväärseima tulemuse SELL-i mängudel suutis teha kettaheite maailmameister Andriuš Gudžius, kes suutis heita maailma hooaja tippmargi tulemusega 69,13 meetrit.

 

SELL-i mängude edukale korraldamise oli abiks kolm päeva hoidnud suurepärane ilm. Suviselt soojad ilmad pakkusid osalejatele võimalust tutvuda Tartu linnaga ja nautida tudengilinna melu. Kõige kaugemast riigist Hiinast kohale tulnud tudengite sõnul meeldisid neile Tartus toimunud võistlused väga ning tulevad Eestisse võistlema ka järgmisel korral.

 

Mängude peakorraldaja Marek Doronini sõnul sujus mängude korraldamine üle ootuste hästi. “Peamine, et sport toimiks, see on kõige tähtsam”, sõnas Doronin. “Võistluste toimimisele ja korraldamisele aitasid kaasa ka vabatahtlikud, kellele läheb ka suurim tänu”.

 

SELL Üliõpilaste spordimängudel osales kokku 1150 tudengit 49 kõrgkoolist, kes olid kohale tulnud üheksast eririigist.

Mängude aupatrooniks oli Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja spordipatrooniks judokas Juhan Mettis.

 

Siim Hovintalo