Üliõpilaste meistrivõistlused  Üliõpilaste suvemängud  Universiaadid
SELLi mängud 2018 / SELLi mängud 2018
EASL » Uudiste arhiiv » 2018 » Märts Prindi
Jaanuar    Veebruar    Märts    Aprill    Mai

Selgusid meistrid kolmel alal (0)

Nädalavahetusel peeti üliõpilaste Eesti meistrivõistlused kolmel spordialal – sisekergejõustikus, sisesõudmises ja ujumises. Kõige rohkearvulisem oli osavõtt kergejõustikus, kus samaaegselt üliõpilasmeistritega selgusid meistrid ka kutsekoolide ja Tartu Ülikooli meistrid. Parima tulemuse eest hoolitses Miina Härma Gümnaasiumi õpilane Eerik Haamer, kes sai tulemuseks 5 meetrit. Üliõpilasmeistriks tulnud Henri Loose ületas 4.20. Liis Roose (mõlemad TÜ) jooksis 60m finaalis ajaks 7,92. Meeste sama distantsi võitis Raiko Pappel ajaga 7,14 (eeljooksus 7,11). Naiste kõrgushüppes oli 1.75-ga parim Grete Udras (TÜ), meestest võitis Kevin Basov (TTÜ) tulemusega 1.96. 1500m jooksus oli parim Allar Lamp (Tartu Tevishoiu Kõrgkool) ajaga 3.56,26. Kergejõustiku meistrivõistluste fotosid näete siin https://www.facebook.com/TYSpordiklubi/posts/2327466600600712?notif_id=1520086762460028¬if_t=page_post_reaction&ref=notif Väike Maarjas toimunud sisesõudmise meistrivõistlustel oli naistest parim Liisu Mitt (SKA). Meeste hulgas tuli meistriks Kaur Kuslap (TTÜ) ajaga 5.57,8, kellele Martin Kivilo (TÜ) kaotas 1,6 sekundiga. Kolmas oli Harvardis õppiv Jüri-Mikk Udam ajaga 6.04,1 edestades neljandaks jäänud Joosep Laost (TÜ) vaid 1,1 sekundiga. Ujumise meistrivõistlustel domineerisid Tartu Ülikooli üliõpilased ja tartu gümnasistid. Parimad tulemused punktitabeli alusel olid Tiit Matvejevi 50m rinnuli võiduaeg 29,26ja hõbeda võitnud Karel Seli aeg 29,40. üle 600 punkti vääriline oli ka Martin Piilbergi võiduaeg 50m vabalujumises 23,72 ja Hendrik Ütt’ hõbemedali aeg 23,93. Naistest sai parima aja 50m vabaltujumise võitja Diana Pääslane 28,12. 4x50m teateujumise võitis TÜ II oma I ja Sisekaitseakadeemia võistkonna ees. Protokollid on üleval kalendri all. Juba eeloleval laupäeval toimuvad Tartus sulgpalli meistrivõistlused.