Üliõpilaste meistrivõistlused  Üliõpilaste suvemängud  Universiaadid
Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS / Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS
EASL » Uudiste arhiiv » 2018 » Jaanuar Prindi
Jaanuar    Veebruar    Märts    Aprill    Mai    Juuni    Juuli    August

Tartu Ülikool taas võidukas (0)

Selle aasta EASL aastapäevaturniiril oli heitlus esikohale taas tasavägine. Eelmise aasta esikohta kaitses küll kodusaali eeliseid kasutanud Tartu Ülikool, kuid edu Tallinna Ülikooli ees oli vaid seitse punkti. Võidu tõi Tartu Ülikoolile lauatennisistid, kus Tallinnlastel oli väljas vaid üks võistleja korvpalli vabavisetes olid küll edukamad tallinlased, kuid see ei suutnud tartlaste esikohta väärata. Järgmised kaks kohta kuulusid aga Tartu ja Tallinna linnavalitsustele. Mitmekordne EASL turniiri võitja Tallinna Tehnikaülikool oli seekord alles viies. Nendel sai komistuskivik suhteliselt kehv esinemine individuaalaladel. Eelmise turniiri teine Tartu Tervishoiu Kõrgkool oli seekord alles 11., sest võistlemas ei olnud ühtegi võistkonda. Korvpallis sai meeskondade hulgas esikoha Tallinna Linnavalitsus, kes finaalis alistas TTÜ 54:19. Kolmas oli Eesti Politsei Spordiliit, sest otsustavas kohtumises oldi üle Eesti Maaülikoolist 41:24.Viienda koha sai Audentes, kes alistas 5.-6. koha kohtumises 32:23 Olümpiakomitee meeskonna 32:23. Olümpiakomitee meeskonnas tegid kaasa teiste hulgas olümpiavõitja Gerd Kanter, kahekordne maailmameister Nikolai Novosjolov ja olümpiapronks Allar Raja. Naiste korvpallis oli parim Tallinna Ülikool Tartu Ülikooli ees. Esimeses mängus olid 25:24 paremad tartlannad, teise mängu võitis TLÜ kindlalt 46:24. Kolmandas mängus andis TÜ vastastele loobumisvõidu. Meeste võrkpalliturniiril sai esikoha Tallinna Ülikooli meeskond, kes alistas hästi esinenud du Eesti Politsei Spordiliidu meeskonna ja ka kolmandaks jäänud Tallinna Linnavalitsuse meeskonna võrdse tulemusega 2-0. Naiste võrkpalli turniiri võitis TÜ naiskond olles finaalis 2-0 parem TLÜ-st. tasavägises kolmanda koha heitluses oli Tallinna Linnavalitsus 2-1 parem TTÜ-st. Males oli võistlemas 16 meest-naist. Mängiti kuus vooru Šveitsi süsteemis. Siin läks kaksikvõit TTÜ-le. Nii Igor Krupenski kui Deniss Karai kogusid võrdselt 5 punkti. Esikoht kuulus koefitsientide alusel turniiri kõrgeima reitinguga Igor Krupenskile. Kolmas oli Siim Kanep TÜ-st, kes kogus pool punkti vähem. Naistest kogusid parimatena nii Margit Simenson (TÜ) kui Annika Luure (TLÜ) kolm punkti. Lauatennises läksid heitlusse 19 meest ja 13 naist. Meestest viis esikoha Kõrgemasse Sõjakooli Uku Laul, kes finaalis oli parem Arne Põderist (EMÜ). Kolmanda koha heitluses oli Renno Rehtla (TÜ) 3:1 parem Ago Savist (KSK). Naistest olid kaks esimest Merje Aas (Tallinna LV) ja Riana Randoja (TÜ). Finaali võitis Aas 3:0. Kolmandaks tuli Pille Pata (TTÜ), kes oli samuti 3:0 parem Kristiina Koplist (TÜ). Sõudeergomeetritel proovis oma võimeid 500m distantsil 28 meest ja 18 naist. Meestest oli parim Elar Jaakson (EOK) ajaga 1.22,4. Vaid sekundiga kaotas talle Aivar Jürgenson (TLÜ), kes oli aga parim 45 aastaste ja vanemate hulgas. Kolmas oli Ermo Kruuse (Tartu THKK), kes sai ajaks 1.27,9. Naistest valitses nii eelsõidus kui finaalis Keret Heinaste (TÜ), finaalis oli aega tal 1.37,6. Ka naistest sai absoluutarvestuses teise koha vanema vanuse grupi võitja Maire Aruots, kelle finaali aeg oli 1.45,2 (eelsõidus 1.44,9). Kolmandaks sõudis end Kadi Veervald (Tallinna LV) ajaga 1.46,1 (eelsõidus 1.45,5). Kõige enam oli võistlejaid korvpalli vabavisetes. Mehi oli viskamas lausa 81 ja naisi 34. seekord oli korv viskajate suhtes väga heatahtlik. Minuti jooksul tuli kahe palliga püüda saada läbi korvirõnga maksimaalne arv palle. Meeste võistluse võitis 29 tabamusega Kristjan Puusild (EOK). Kuna järgmised viis meest tabasid kõik 27 korral korvi, siis poodiumile minejad selgitasid ümbervisked. Siin sai päeva absoluutse parima tulemuse ja võitis teise koha Tair Tenno (Audentes), kes tabas 32 korral korvi. Kolmas oli Rauno Tikko (SKA), kes nagu põhivõistluselgi tabas 27 korral korvi. Naistest oli parim27 tabamusega Kerli Haas (TLÜ). Talle järgnesid 23 tabamusega Merilin Metsalu (Audentes) ja Kaiti Vasiljeva (TÜ). Õhtul said Newtoni kohvikus võitjad selga meistrisärgid, teistele poodiumil olijatele jagus muid auhindu ja meeneid. Kõik võistkonnad said endale oma pildiga seinakalendri. Oli väga sportlik aasta algus ning taas kohtutakse juba aasta pärast kas Tallinnas või Tartus, olenevalt pakutavatest tingimustest. Aga juba jaanuaris on üliõpilaste Talimängud Käärikul ja veebruaris II üliõpilaste maailmameistrivõistlused suusaorienteerumises ja mais XXXIV SELL Mängud Tartus.