Eesti Akadeemiline Spordiliit
 Uudised
 Uudiste arhiiv
       2003
       2004
       2005
       2006
       2007
       2008
       2009
       2010
       2011
       2012
       2013
       2014
       2015
       2016
       2017
       2018
 EASL
 Kalender
 Koolitus
 Galerii
 Registreeru
 Medalivõitjad
 Postilist
 Lingid
 In English
Partnerid
Tartu linn

Haridus- ja Teadusministeerium

Hasartmängumaksu Nõukogu

ROI
Pilt EASL ürituselt
Üliõpilaste meistrivõistlused  Üliõpilaste suvemängud  Universiaadid
Eesti Üliõpilaste MV-te KALENDER / PILT
YliPall / YliPall
Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS / Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS
EASL » Uudiste arhiiv » 2017 » Detsember Prindi
Jaanuar    Veebruar    Märts    Aprill    Mai    Juuni    Juuli    August    September    Oktoober    November    Detsember

Korvpalli meistritiitlid napsasid seekord Tallinna kõrgkoolid (0)

 

Selle aasta esimesel advendil, 3. detsembril, peeti Tartus Eesti Maaülikooli Spordihoones 2017.a üliõpilaste meistrivõistlused korvpallis. Meistritiitleid läksid kaitsma Maaülikooli võistkonnad. Seekord oli tulnud 4 naiskonda (EMÜ, SKA, TLÜ ja TÜ) ja 5 meeskonda (EMÜ, TLÜ, TÜ, TKTK, TTÜ). Kõik osalenud võistkonnad pidid meistri väljaselgitamiseks omavahel läbi mängima.

Meeste arvestuses oli tase sellel aastal väga tugev. Tallinna kõrgkoolid olid sellel aastal tulnud mitmete Alexela KorvpalliMeistriliiga mängijatega ning kõik tahtsid valitsevalt üliõpilasmeistrilt, Eesti Maaülikoolilt, tiitlit endale saada.
Esimeses ringis kohtusid Tallinna Tehnikaülikool ja Tallinna Ülikool ning Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool. TTÜ ja TLÜ vahel jätkus tasavägist mängu ainult esimeseks poolajaks, teisel poolaajal pani TTÜ on paremuse kindlalt maksma, võites mängu 53:36. Ka TÜ ja TKTK mängus oli esimene poolaeg tasavägine, mis lõppes viigiliselt 23:23. Teisel poolajal suutsid tartlased oma mängu parandada ja võitsid 55:42.
Teises ringis mängisid tiitlikaitsja Eesti Maaülikool ja suurfavoriit Tallinna Tehnikaülikool ning Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool. TTÜ sai poolajaks 25:20 edu sisse. Teinepoolaeg oli ülimalt tasavägine ja punkt-punkti mängu jätkus normaalaja lõpuni, mis lõppes viigilise tulemusega 46:46. Lisaajal, mis kestis 2 minutit, võitis TTÜ 8:2 ja kogu mängu 54:48. Ka TLÜ ja TÜ mäng oli väga tasavägine, mis pärastviigilist poolaega lõppes TLÜ võiduga 53:48.
Kolmandas ringis kohtusid Eesti Maaülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool ning Tallinna Tehikaülikool ja Tartu Ülikool. Kui teises ringis nägime ühte lisaaega, siis kolmandas suisa kahte. EMU ja TKTK mängus suutis EMU mitu korda 6-7 punktida ette minna, kuid TKTK tuli koguaeg järgi. Esimest korda läks TKTK juhtima alles eelviimasel minutil, kui saavutati 56:58 edu. Alles viimastel sekunditel suutis EMÜ kahe tabava vabaviskega mängu 58:58  viigistada ja lisaajale viia. Lisaajal oli EMÜ selgelt parem ja ei lasknud TKTK-l visata ainsatki punkti, võites kogu mängu 66:58. TTÜ alustas TÜ vast selgelt paremini, võites poolaja 35:26 ja olid 6 minutit enne normaalaja lõppu mõnusas 53:39 eduseisus. Siis ärkas TÜ meeskond ja tegid 0:6 spurdi. TTÜ suutis veel ühe korvi visata, millele TÜ vastas 0:10 spurdiga, saavutades 55:55 viigi. TTÜ-l oli viimasel sekundil võimalus veel vabavisetega mäng ära võita, kuid eksisid mõlemal vabaviskel ja lisaaeg oli tõsisasi. Ka lisajal ei suutnud TTÜ mängijad TÜ võistkonna hoogu pidurdada ning kaotasid mängu 61:65.
Neljandas ringis kohtusid Eesti Maaülikool ja Tartu Ülikool ning Tallinna Tehnikakõrgkool ja Tallinna Ülikool. Tartu Ülikooli võidu korral oleksid nad suure tõenäosusega tulnud ka üliõpilasmeistriks. EMÜ ja TÜ mängu algus oli küll tasavägine, kui teisel poolajal pani EMÜ oma paremuse maksma ja võitsid kohtumise 63:54. TKTK ja TLÜ mäng kulges tehnikakõrgkooli mängijate taktikepi juhtimisel ja nad võitsid selle veenvalt 54:39.
Viimases voorus kohtusid Eesti Maaülikool ja Tallinna Ülikool ning Tallinna Tehnikakõrgkool ja Tallinna Tehnikaülikool. EMÜ vajas kindlalt võitu, et tulla hõbemedalitele ja TLÜ vajas võitu, et tulla medalitele. EMÜ alustas mängu 8:0 spurdiga ja enam kordagi eduseisu käest ei andnud. 2 minutit enne lõppu, vähendas TLÜ meeskond küll vahe kolmepunktiliseks 49:46, kuid sellega nende jõud rauges ja EMÜ võttis 56:46 võidu. TKTK ja TTÜ vaheline mäng oli turniiri kõige ühepoolsem. Juba poolajaks oli TKTK meeskond 17:41 taga ja kaotasid TTÜ-le kogu mängu 38:73.
Eesti üliõpilasmeistriks tuli 2017. aastal Tallinna Tehnikaülikooli meeskond (7p). Teisele kohale tuli Eesti Maaülikool (7p) ning kolmandale kohale Tartu Ülikool (6p)

Naiste turniiril läks võit ülekaalukalt Tallinna Ülikooli naiskonnale, võites kõik mängud keskmiselt 44 punktiga. Teise koha saavutas Tartu Ülikooli naiskond, kes võitis kindlalt Eesti Maaülikooli 50:27 ja Sisekaitseakadeemiat 71:35. Kolmandaks tuli Eesti Maaülikool, saades oma ainukese võidu 44:34 Sisekaitseakadeemia üle. Sisekaitseakadeemia jäi sellelturniiril võiduta ja saavutasid neljanda koha.
 

Korvpalli MV tulemused leiate EASL kodulehelt kalendri alt.

Meeste parimad


Naiste parimad

EASL » Uudiste arhiiv » 2017 » Detsember
Järgmised üritused
 26. oktoober 
  EASL spordiseminar 
 02. november 
  Lamades surumise meistrivõistlused 
Küsitlus
Kas osaled mõnel sügis-talvise hooaja EASL üritusel /meistrivõistlused, Ylipall, seminar/)
Loomulikult osalen
Loodetavasti saan osaleda
Ei tea veel
Ei osale
FISU

EUSA

ENAS
 Maarja Eesti Akadeemiline Spordiliit, Lai 24, 51006 Tartu, +372 7 333 233, easl@easl.ee