Üliõpilaste meistrivõistlused  Üliõpilaste suvemängud  Universiaadid
Üliõpilaste Talimängud / Üliõpilaste XVIII Suvemängud
SELLi mängud 2018 / SELLi mängud 2018
EASL » Uudised Prindi

Tallinna Ülikool võidutses üliõpilaste meistrivõistlustel Talijalgpallis (0)

Eelmise nädala pühapäeval, 26. novembril 2017, toimunud finaalturniiriga lõppesid kuu aega kestnud Talijalgpalli meistrivõistlused.

Esimeses poolfinaalis läksid kokku Tartu alagrupi võitja Tartu Ülikool ja Sisekaitseakadeemia, kes jäi Tallinna alagrupis teiseks. Tartu Ülikool alustas mängu väga hästi, juhtides teise poolaja esimestel minutitel juba 3:0. Sisekaitseakadeemia polnud veel alla andnud, nad lõid vähem kui viie minutiga kolm väravat ja seis oli järsku 3:3, sama skooriga normaalaeg ka lõppes. Kuna lisaaega ei mängita, siis järgnesid kohe penaltid. Penaltiseeria oli väga tasavägine ja seal sai lõpuks võidu Sisekaitseakadeemia seisuga 6:5.

Teises poolfinaalis olid vastamisi Tallinna alagrupi võitja Tallinna Ülikool ja Tartu alagrupi teine Eesti Maaülikool. Eelmise aasta meister Maaülikool küll võitles, kuid selles mängus võttis kindla 4:0 võidu Tallinna Ülikool. Finaalis mängivad Sisekaitseakadeemia ja Tallinna Ülikool ning pronksikohtumises Tartu Ülikool ja Eesti Maaülikool.

Pronksikohtumine oli põnev ja väravaterohke ning tartlaste omavahelise mängu võitis Tartu Ülikool seisuga 6:4. Kübaratrikiga sai hakkama Tristan Koskor.

Finaalis kulges mäng väga ühepoolselt, kui väga kindla võidu võttis Tallinna Ülikool 6:1, jättes Sisekaitseakadeemia hõbedale. Kübaratrikiga sai hakkama Vahur Kiis.

Turniiri parimaks väravakütiks sai Tristan Koskor (TÜ) 15tabamusega.

Täname Red Bulli, kes andis eriauhinnad võitjatele japarimale väravakütile.

Eesti Akadeemiline Spordiliit tahab tänada kõiki osalejaid ja õnnitleb kõiki võitjaid.