Eesti Akadeemiline Spordiliit
 Uudised
 Uudiste arhiiv
       2003
       2004
       2005
       2006
       2007
       2008
       2009
       2010
       2011
       2012
       2013
       2014
       2015
       2016
       2017
       2018
 EASL
 Kalender
 Koolitus
 Galerii
 Registreeru
 Medalivõitjad
 Postilist
 Lingid
 In English
Partnerid
Haridus- ja Teadusministeerium

Kultuurkapital

Cramo

ROI
Pilt EASL ürituselt
Üliõpilaste meistrivõistlused  Üliõpilaste suvemängud  Universiaadid
Eesti Üliõpilaste MV-te KALENDER / PILT
YliPall / YliPall
Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS / Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Päev - IDUS
EASL » Uudiste arhiiv » 2017 » Oktoober Prindi
Jaanuar    Veebruar    Märts    Aprill    Mai    Juuni    Juuli    August    September    Oktoober    November    Detsember

Nädalavahetusel selgusid Eesti üliõpilasmeistrid võrkpallis (0)

Eelmisel laupäeval, 14.oktoobril TTÜ spordihoones, selgitati välja selle hooaja esimesed üliõpilasmeistrid. Meistrid selgus nii meeste, kui ka naiste arvestuses.  Kokku osales neli naiskonda ja kuus meeskonda.

Naiskondadest olid kohale tulnud Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli, Sisekaitseakadeemia ja uue tulijana Eesti Maaülikool. Naiste arvestuses oli üllatuslikult puudu eelmise aasta hõbedanaiskond Tallinna Ülikool. Kõik naiskonnad pidid võitja väljaselgitamiseks omavahel läbi mängima. Turniiri võitja selgus alles viimases voorus, kui Tartu Ülikool alistas Tallinna Tehnikaülikooli ja kaitstes sellega eelmise aasta tiitlit. Pronksmedalid läksid kaela Sisekaitseakadeemiale.

Meeste turniiril paigutati 6 võistkonda kahte kolmesesse alagruppi, kust edasi poolfinaali pääsesid alagruppide võitjad ning parim teine koht. Puhaste paberitega liikusid alagruppidest edasi Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli meeskonnad.

Poolfinaalides kohtusid mavahel TÜ ja EMÜ võistkond ning TTÜ ja SKA. Tasavägiseimaks paariks osutus seekord TÜ ja EMÜ, kui mõlema geimi 15:11 võitnud Tartu Ülikooli meeskond sammus edasi finaali. Teine poolfinaal kujunes ühepoolseks, kui TTÜ ja SKA vahel tegid esimesed jõudude vahekorra selgeks juba esimeses geimis, võites selle koguni 15:3. Teine geim osutus küll natuke tasavägisemaks, kuid siiski jalutas geimi 15:8 võitnud TTÜ suhteliselt kergelt finaali.

Finaalis kohtusid eelmise aasta finalistid. Kui 2016 aastal suutis pärast kolme geimi võidu võtta Tartu Ülikooli meeskond, siis seekord mäng nii pikaks ei kujunenud. Esimese geimi võitis TTÜ suhteliselt kindlalt 21:14. Teises geimis hakkas TÜ küll natuke rohkem vastu, kui siiski 21:16 võiduga sai sellel aastal Tallinna Tehnikaülikool koduseinte najal magusa revanši.

Üliõpilasmeistriteks tulnud TTÜ meeskond ja TÜ naiskond saavad õiguse osaleda EuroopaÜliõpilasmängudel Coimbra’is (Portugal) 15.-28. juuli 2018.a.

EASL » Uudiste arhiiv » 2017 » Oktoober
Järgmised üritused
 26. oktoober 
  EASL spordiseminar 
 02. november 
  Lamades surumise meistrivõistlused 
Küsitlus
Kas osaled mõnel sügis-talvise hooaja EASL üritusel /meistrivõistlused, Ylipall, seminar/)
Loomulikult osalen
Loodetavasti saan osaleda
Ei tea veel
Ei osale
FISU

EUSA

ENAS
 Maarja Eesti Akadeemiline Spordiliit, Lai 24, 51006 Tartu, +372 7 333 233, easl@easl.ee