Eesti Akadeemiline Spordiliit


20. septembril tähistatakse Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva - IDUS (0)

20. septembril tähistatake ülemaailmselt Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva (IDUS). Seoses sellega kutsub Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Föderatsioon (FISU) oma liikmeid ja mõttekaaslasi üle maailma teadvustama spordi olulisust tudengkonna seas. IDUS päev, mis on ametlikult UNESCO poolt välja kuulutatud, toimub maailmas teistkordselt. Eestis koordineerib Rahvusvahelise Üliõpilaspäevaga seotud tegevusi Eesti Akadeemiline Spordiliit koostöös oma liikmeskoolide ning nende spordiklubidega.

Seoses Euroopa Spordinädal 2017 avaüritustega Tartus, tähistatakse IDUS päeva eriti suurejooneliselt just ülikoolilinnas,  toimub lahtiste uste päev mahuka spordiprogrammi ja koolitustega  viies erinevas spordirajatises (Tartu Ülikooli spordihoones, Eesti Maaülikoolis pordihoones, Aura veekeskuses, A.Le Coq spordihoones ja Tamme staadion), kuhu on lisaks tudengitele on oodatud kaasa lööma ja uudistama ka linnarahvas. IDUS päeva spordiprogramm algab juba varastel hommikutundidel ning kestab hilisõhtuni. Päeva jooksul saab nautida hommikust vesiaeroobikat, mitmekülgset aeroobikaprogrammi, võistelda puurijalgpallis, orienteerumises, sulgpallis ja vabavisete võistlusel BC Tartu korvpallimeeskonna mängija vastu. Võimalik on kaasa lüüa nii jooksutreeningutel koos olümpialastega ning osaleda ja omandada uusi oskusi võrkpallis, judos, lauatennises, ujumises, poksis ning seinaronimises.

Vaata lisaks:

-         IDUS ametlik info FISU koduleheküljel 

-         IDUSEestis Facebooki leht

-         IDUS ametlikprogramm (Tallinnas ja Tartus) leitav www.easl.ee kalendri alt

 

IDUS päeva kulmineerub õhtuse TUDENGIRONGKÄIGUGA,  mis saab alguse TÜ Spordihoone parklast algusega kell 19:30, kui marsitakse üheskoos Tartu Raekoja platsi,  et üheskoos saata ametlik Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Päeva tervitus üle kogu maailma!

 

 

Eesti Akadeemiline Spordiliit
easl@easl.ee