Eesti Akadeemiline Spordiliit


Üliõpilaste XVIII Suvemängud võitis Tartu Ülikool! (0)

Tänavu toimusid järjekorras juba 18. suvemängud 23.-25. juuni ning Eesti Akadeemilisel Spordiliidul on hea meel tõdeda, et jaanipäeva nädalavahetusel toimunud üritus osalusnumbreid ning sportliku taset alla ei viinud.

Kõige enam osalejaid  tõi kokku kergejõustiku non-stop, seinamäe 100 ning elamusjooks. Kõige suurememad publikumagnetid olid taaskord naiste mudamaadlus, järvelendur ning kõrgkoolide endi korraldatud alad- tudengi karaoke ning slip and flip. Kokku sisaldas programm koguni 23 punktiala, 12 meelelahtusala, kahte vahvat peoõhtud koos esinejatega ning spordikoolitusi.

Sportlikku rivaalitsemist jagus sel aastal rohkem kui kunagi varem, kui nii aktiivsuskarika kui ka sportliku karika arvestuses oli kõik lahtine kuni viimase hetkeni. Nii juhtuski, et liidriroll enne viimaseid võistlusi vahelus vahetpidamata TÜ ja TTÜ vahel. Lõpuks kõrgkoolide punkte kokku arvestades selgus asjaolu sell aastal pidi kuuel viimasel aastal vaid võite tunnistanud  TTÜ oma Suvemängude karika loovutama Tartu Ülikoolile, kes kogus mängude lõpuks kokku 388 punkti (TTÜ-l 184p).

 
Sportlikuim kõrgkool: Tartu Ülikool
Aktiivseim kõrgkool: Tartu Tervishoiu Kõrgkool (#ylisport arvetuses)


Kõige aktiivsemad osalejad:

1. Tanel Kaseorg 23p (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)
2. Ardo Värä 22p (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)
3. Janeli Patrail 20p (Eesti Lennuakadeemia)

Lõplikiku tulemused on leitavad #ylisport ametlikul kodulehel ylisport.ee

 
Sportlikku suve ja kohutmiseni Ylipalllil!