Eesti Akadeemiline Spordiliit


Ujumise MV-l võitis enim medaleid Tartu Ülikool (0)

9. aprillil 2017 avas Üliõpilaste MV ujumises EASLi juhatuse liige ja TÜ ASK juhatuse esimees Harry Lemberg. Meistrivõistlused olid ühtlasi Universiaadi katsevõistluseks ja koos tudengitega oli võimalus enda võimed proovile panna ka kuni 17-aastastel gümnasistidel.

Kokku oli stardis 38 ujujat 16-st õppeasutuses ja nendest 14-ne kooli õppurid võitsid medaleid. Edukaim õppeasutus oli Tartu Ülikool, kes võitis kokku koguni  25 medalit, millest 7 olid kuldsed.

Kuue-kordseks tudengite meistriks 2017 aastal tuli võistluste edukamana Karleen Kersa (TÜ), kes võidutses kõikidel aladek, kus vette hüppas: 50 m vabalt, 50 m rinnuli, 50 m liblikat, 100 m rinnuli ja 200 m vabalt, lisaks teatekuld 4 x 50 m vabalt koos Liisa Lodi, Helerin Koppeli ja Gretel-Marie Siimariga. Selilidistantsidel polnud vastast Kätlin Sepale (Tallinna THKK), kes võitis kaks esikohta.

Meestest võitsid kaks individuaalset kulda Mark Kostin (gümnasist), Andrei Gussev (TTÜ) ja Sander Paavo (gümnasist). Ühe tudengite meistritiitli võitsid Karin Marie Margaret Iilane (TÜ), Paula-Brit Siimar (gümnasist), Henry Räppo (gümnasist), Aleksander Sandrigailo (gümnasist) ja Kregor Zirk (välisülikool).

Silmapaistva tulemusega ujusid 4 x 50 m vabalt teateujumises Sander Paavo, Aleksander Sandrigailo, Kregor Zirk ja Martin Piilberg rekordkatsel välja aja 1.35,24, mis on kiirem Eesti juunioride rekordist (1.35,89).

Universiaadi koondisesse kandideerivad ujujad oli Üliõpilaste  MV-l stardis üheksa, neist 7 ujujat võitsid kokku 21 medalit, sealjuures 12 kulda.

Kõik tulemused on leitavad EASLi koduleheküljelt KALENDRI ALT. Pildid leitavad SIIT